A kivitel dinamikus bővül az orosz-ukrán feszültség ellenére, ám a háborús helyzet miatt valószínű, hogy az év hetedik hónapjában is csökkent az exportunk Oroszország és Ukrajna felé. Az európai gazdaság lassulása sem érzékelhető; a jó exportteljesítmény mögött elsősorban az állhat, hogy továbbra is nagy a kereslet a világban a Magyarországon gyártott autók iránt. Az ipari termelés pedig azt mutatja, hogy a többi ágazat is kezd felzárkózni a húzóerőnek számító autóipar mellé, ez pedig az exportot is támogatja. Az import is gyorsan bővül, ami elsősorban a javuló belső keresletnek köszönhető. A fogyasztás növekedése még visszafogottnak látszik, a beruházások azonban évek óta nem látott bővülést mutatnak.
Az év első hét hónapjában a kivitel 5, a behozatal 4,8 százalékkal emelkedett, a külkereskedelmi mérleg aktívuma pedig megközelítette a 3,8 milliárd eurót. Elemzők szerint idén 6 milliárd eurónál is nagyobb lehet a többlet még akkor is, ha az év második felében nem húz majd annyira az export és az import is jobban növekszik. A következő hónapokban már nagyobb hatása lehet az orosz-ukrán feszültségnek az embargók miatt is, ez azonban nem fogja megrengetni a magyar exportot, hiszen egyik ország sem meghatározó külkereskedelmi partnerünk. Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) friss elemzésében arra hívja fel a figyelmet, hogy az orosz importtilalomnak érezhető hatása lesz Magyarországra. Szerintük a mezőgazdasági termékekre és élelmiszerekre vonatkozó tiltás csak átmeneti hatást fog gyakorolni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.