Nagy figyelmet keltő interjút adott Donald Trump republikánus amerikai elnökjelölt Tucker Carlsonnak nem sokkal a november 5-i amerikai választások előtt.
A november 1-jei interjúból mazsolázó The Guardian kiemeli , hogy a beszélgetésnek helyet adó Arizona államban a többség hagyományosan a republikánusokra szavaz, de Trump pont ott négy éve elveszítette a választást Joe Bidennel szemben. Tucker Carlsonról egyebek mellett azt a tudnivalót osztotta meg, hogy ő a Fox News egykori konzervatív kommentátora, az arizonai Phoenixben készített interjúja pedig nagyrészt arra szolgált, hogy teret adjon Trumpnak arra, hogy népszerűsítse a második adminisztrációra vonatkozó terveinket.
Carlson egyebek mellett azt firtatta a korábbi találgatások alapján, hogy Bobby Kennedy, aki függetlenként indult az elnökválasztáson, mielőtt kiszállt, illetve Elon Musk, a Tesla főnöke – ő több tízmillió dollárral támogatta Trump kampányát – befolyásos figurák lesznek-e Trump győzelme esetén. A válasz igen volt.
A The Guardian szemlézése szerint a volt elnök az interjú nagy részében sértegette riválisát, Kamala Harrist, például alacsony IQ-jú egyénnek nevezte, Liz Cheney-t pedig háborús sólyomnak. Cheney édesapja, Dick Cheney volt alelnök, az általa is kritizált iraki amerikai inváziót tervezte meg.
Trump kitért Carlson arra vonatkozó kérdései elől, amelyek a konkrét politikájára, ezen belül az FBI-val és a CIA-val kapcsolatos érzelmeire vonatkoztak. Ez utóbbiak a kommentátor szerint „a 2016-os megválasztása pillanatától kezdve ellened dolgoztak a Demokrata Párt nevében, és továbbra is ezt teszik.”
Az elnökjelölt szívesebben beszélt az általa „a belülről jövő ellenségnek” nevezett politikai ellenfeleiről. „Van egy belső ellenségünk. Vannak nagyon rossz emberek, akik nagyon veszélyesek is. Le akarják bontani az országunkat.
Azt akarják, hogy országunk egy szép kommunista ország vagy fasiszta legyen, ahogy csak tudják, és erre vigyáznunk kell” – idézi Trumpot a The Guardian.
Egy másik válaszában kijelentette, hogy csak a csalás akadályozhatja meg őt a győzelemben. A kérdés azért merült fel, mert a közvélemény-kutatások szerint ő és Harris a hibahatáron belül vannak azokban az államokban, amelyek döntenek az elnökválasztásról.
Válogatott az interjúból az orosz Izvesztyija is. Elsőként azt emelte ki, hogy Trump megígérte, hogy „szétválasztja” Oroszországot és Kínát, ha megnyeri a választásokat. A két országot Trump szerint ugyanis egyesítette a a jelenlegi elnök, Joe Biden.
Az elnökjelölt egyúttal mindenkit betegnek nevezett, aki őt Oroszország barátjának nevezi.
Szerinte a demokraták a 2016-os választások előtt kezdtek pletykákat terjeszteni az Orosz Föderációhoz fűződő kapcsolatairól, hogy biztosítsák Hillary Clinton demokrata jelölt győzelmét. Ezeket az álhíreket pedig felkapta a média.
Az Izvesztyija egy másik cikkel felidézi, hogy szeptember 17-én Trump megígérte: ha megnyeri a választást, javítani fogja Washington kapcsolatát Pekinggel és Moszkvával. Trump akkor is kitért rá, hogy bizonyos külső erők között valóban vannak ellenségei az Egyesült Államoknak, amelyeket gyakran Oroszországnak és Kínának neveznek.
Augusztus 12-én Trump az Elon Muskkal adott interjújában pozitívan beszélt Oroszország, Kína és Észak-Korea vezetőiről, megjegyezve, hogy ők a legjobbak a szakmájukban. Ugyanakkor kijelentette, hogy elnöki ciklusa alatt jó kapcsolatokat ápolt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel. Méltatta az orosz vezető tárgyalókészségét is. Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője erre reagálva megjegyezte, hogy Oroszország és az Egyesült Államok folytatott politikai párbeszédet Trump elnöksége alatt, de Washington számos korlátozást vezetett be Moszkvával szemben.
A mostan interjúban (szintén az orosz tudósítás szerint) Trump azt mondta, hogy ő tette tönkre az Északi Áramlat II. vezetéket, miután úgy döntött, hogy megakadályozza annak építését. „Ez a világ legnagyobb gázvezetéke, amely Oroszországtól Németországig húzódik. Elpusztítottam. Ezt rajtam kívül senki sem tudta megtenni. Leállítottam az építkezést” – tette hozzá.
A CNN október 30-án arról számolt be, hogy egy héttel az amerikai elnökválasztás napja előtt már több mint 50 millió amerikai szavazott. Ugyanezen a napon jelentették, hogy Trump vezet a legtöbb kulcsfontosságú államban ami meghatározhatja a szavazás eredményét. Az Egyesült Államok 47. elnökének megválasztására november 5-én kerül sor.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.