A szerződés értelmében a két egység legkésőbb 2015. december 31-ig az országosan eddig 67 ezer lakossági fogyasztót és több ezer közületet távhővel ellátó Dalkia Energia tulajdonába kerül. Az ügylet zárására a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal, valamint a Gazdasági Versenyhivatal szükséges engedélyeinek megszerzése után kerül majd sor.
A vásárlással összesen további 760 megawatt hőtermelő és 160 megawatt villamosenergia-termelő kapacitással bővül a Dalkia Energia cégcsoport erőművi portfóliója.
A közlemény szerint a tranzakcióval a cégcsoport tovább növeli részesedését az általa stratégiainak ítélt távhőtermelői szektorban. A debreceni és a nyíregyházi egységekkel kiegészülve a Dalkia csaknem 110 ezer lakossági fogyasztót, és több tízezer közületi fogyasztót lát majd el hőenergiával Magyarországon.
A Dalkia hőtermelésben megszerzett tapasztalataival a debreceni és nyíregyházi erőművek, elsősorban hőtermelő egységként, gazdaságosan és versenyképesen üzemeltethetőek - idézi a közlemény Péterffy Attilát, a Dalkia Energia erőmű üzletágának vezetőjét.
Az új erőműveknél hosszabb távon vizsgálják a Pécsett tavaly megvalósított biomassza-tüzelés alkalmazásának lehetőségét. Ha azt a régió tüzelőanyagbázisa, az üzemeltetési tapasztalatok és a fogyasztói igények is indokolják, a társaság a két új egység esetében is nyitott a pécsi modell átvételére - közölte a Dalkia.
A társaság elsősorban arra koncentrál, hogy versenyképes hőszolgáltatással minél több új ügyfelet szerezzen az erőművek számára.
A debreceni erőmű mintegy 31 500 lakossági és 2200 egyéb fogyasztó számára termeli a távhőt, illetve egy ipari ügyfél számára technológiai hőt is szolgáltat. A megvásárolt berendezések hőenergia-teljesítménye 430, villamosenergia-teljesítménye pedig 102 megawatt.
A nyíregyházi erőmű összesen mintegy 15 600 lakossági és több mint 1000 egyéb ügyfelet lát el hőenergiával. A nyíregyházi berendezések összes hőenergia-teljesítménye 330, villamosenergia-teljesítménye 58 megawatt.
Az E.ON Hungária csoport a jövőben az országos hálózat további fejlesztése, minőségi, biztonságos üzemeltetése mellett innovatív új energetikai megoldások kidolgozására és bevezetésére fókuszál, valamint a kis- és nagyvállalati ügyfélkörben az áram- és gázszegmens ügyfeleire helyez még nagyobb hangsúlyt. Ezért rendezi át üzleti portfolióját és ezzel összhangban értékesíti hőtermelő üzletágát - idézi a közlemény Ilyés Pétert, az E.ON Hungária Zrt. igazgatósági tagját.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.