BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Új területen a Google

Tovább bővíti portfólióját a Google: ezúttal a NASA egyik légibázisát veszik bérbe, hogy a robotikához és az űrkutatáshoz kapcsolódó kutatásokat végezzenek

A Google közel 1,2 milliárd dollárt fizet a NASA (amerikai Nemzeti Repülési és Űrhajózási Hivatal) egy használaton kívüli légibázisának kibérléséért, a tervek szerint a robotikához, a repüléshez és az űrkutatáshoz kapcsolódó kutatásokat végeznek majd a helyszínen. A Financial Times beszámolója szerint a cég leányvállalatán, a Planetary Ventures-ön keresztül további 200 millió dollárt fordít arra, hogy felújítsa a 60 évre bérelt bázist. A Google már több projekten is dolgozik a NASA-val közösen, így például részt vesznek olyan intelligens robotok kifejlesztésében, amelyek a nemzetközi űrállomás körül lesznek képesek ellátni bizonyos feladatokat.

A világ legnépszerűbb internetes keresőjét működtető társaság az elmúlt években folyamatosan bővítette portfólióját és több, a közlekedést, illetve az automatizálást érintő projektet is elindítottak. A kettőt ötvözi például az önmagukat vezetni képes járművek koncepciója, amelyekre még mindig várni kell, annak ellenére, hogy évek óta dolgoznak rajtuk. De a társaság több, robotikával foglalkozó céget is felvásárolt az elmúlt időszakban.

Ezen a területen egészen a közelmúltig a mobileszközökön használt Android operációs rendszerek egyik megalkotója, Andy Rubin irányította a munkát, azonban a múlt hónapban egy kutató, James Kuffner vette át a szerepét.
A Google számára nem számít idegen terepnek már a világűr sem, júniusban például a Skybox Imaging 500 millió dollárért történő megvásárlásával komoly előrelépést tettek a műholdas technológiában. Ez nem csak a még jobb térképszolgáltatások miatt fontos a vállalatnak, hanem az internetszolgáltatási elképzelései miatt is.

A Google terveiben ugyanis egy saját, kisméretű műholdakból álló hálózat létrehozása is szerepel, amelyen keresztül olcsó nethozzáférést vinnének a világ olyan pontjaira, ahol egyelőre problémát jelent az elérés. Az egymilliárd dolláros projekt ugyanakkor csak az egyik ilyen elképzelés, egy másik terv szerint speciális, napenergiával működő robotrepülőkkel (drónok) oldanák meg a távoli területek lefedését. Ezt a koncepciót a Titan Aerospace megvásárlásával támogatja a Google, az áprilisban bejelentett tranzakció keretében félmilliárd dollárt fizettek ki.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.