A korábbi lista a többi között csokoládé-féleségekkel, dzsemekkel, gyümölcslevekkel bővült, de szerepelnek rajta immár a növényi olajok, állatok etetésére szolgáló készítmények és számos építőipari alapanyag – fehércement, bauxitcement –, valamint élelmiszeripari hulladékok – olajpogácsák – is. A csokornyakkendőtől az atlétán át az egyujjas kesztyűig szinte minden ruhaipari termék kockázatosnak minősül.
A rendelet az elfogadást követő hatvanadik napon lép hatályba. Ez azért fontos információ a vállalkozások számára, mert a kockázatos termékek után biztosítékot kell fizetni: ennek mértéke legalább a fuvarozói bejelentést megelőző 45 napban szállított kockázatos termékek együttes, áfa nélkül számított ellenértékének tizenöt százaléka.
Holics Szilvia, a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT) kommunikációs és marketingvezetője szerint a lista nagy meglepetéseket nem tartalmaz, a cégeknek elsősorban továbbra is az okozza a legnagyobb problémát, hogy sok, az ekáerrel kapcsolatban feltett kérdésükre máig nem kaptak választ az adóhatóságtól.
Az eddigi visszajelzések alapján egyszerűsített bejelentésre volna szüksége azoknak a logisztikai szolgáltatóknak is, amelyek raktáraiban átmenetileg külföldről más EU-tagállamba tartó tételek parkolnak, és Magyarországot csak tranzitországként veszik igénybe. A jelenlegi szabályozás szerint ugyanis – bár ezekhez magyar adózó nem kapcsolódik – mégis bejelentés-kötelesek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.