A cég tájékoztatása szerint a hivatal az eljárási rend szerint jogosult más szolgáltatóktól ajánlatokat bekérni az elsősorban lakossági ügyfeleket magában foglaló ügyfélkör átvételére, és azok alapján kijelölni azt az új társaságot, amely a jövőben az érintett lakossági ügyfélkör számára a gázszolgáltatást biztosítja. Ha nem érkezik ajánlat, a hivatal jogosult az új szolgáltató kijelölésére.
A folyamat ugyanakkor – hangsúlyozta a cég közleménye – nem érinti a csoport árampiaci ügyfeleit és nem érinti a gáz versenypiaci ügyfeleit sem, számukra a vállalatcsoport az eddigiek szerint biztosítja a szolgáltatást. A cég döntése része annak a stratégiai portfólió-átalakítási folyamatnak, amelyet tavaly indított a vállalatcsoport a fenntartható működés, a minőségi, értéknövelő és biztonságos szolgáltatás érdekében – írták.
Az E.ON a jövőben az energiaellátást biztosító korszerű hálózatok további fejlesztése és kiemelten biztonságos üzemeltetése mellett új, innovatív energetikai megoldások kidolgozására és bevezetésére fókuszál. Ezen belül kiemelt hangsúlyt fordít a kis-, közepes- és nagyvállalati ügyfélkör áram- és gázellátására, az ügyfelek speciális igényeire kidolgozott energetikai megoldásokra, valamint az energiaipar nemzetközi innovációinak hazai bevezetésére – közölték.
A közleményben a vállalat hangsúlyozta: a cég egyetemes gázszolgáltatásra jogosult ügyfélkörének átadás-átvételi folyamata az érintett ügyfeleknél a szolgáltatás minőségét nem érinti. Az vállalat gázpiaci lakossági ügyfelei ugyanakkor kapcsolatban maradnak az E.ON munkatársaival, mert területileg illetékes rendszerüzemeltetőként továbbra is a cég helyi leányvállalatai végzik egyebek mellett a hálózat karbantartását, fejlesztését, illetve a mérőórákhoz kapcsolódó egyéb feladatokat is.
Az E.ON nem az első olyan szolgáltató, amely lemondott engedélyéről. A Népszabadság a hónap elején számolt be arról, hogy a francia GDF Suez visszaadja lakossági ügyfelei gázellátási jogát. A két cég összesen nagyjából 1,3 millió lakossági ügyfélnek nyújt gázszolgáltatást. Az érintett ügyfelek vélhetően a nemrégiben felállított, új állami közműszolgáltatóhoz kerülnek majd, mivel gyaníthatóan nem lesz olyan pályázó, aki átvenné tőlük a portfóliójukat.
Az ügyfelek átvételének pedig most már nem lesz akadálya, hiszen a nemzeti közműszolgáltatáson belül az állami Főgáz a közelmúltban Magyarország első és egyetlen, országos lefedettségű egyetemes szolgáltatójává vált. Németh Lászlóné, a Miniszterelnökség államtitkára a közelmúltban jelentette be, hogy április elsejétől 300 ügyfélszolgálaton várja a Főgáz a jelenlegi és az átjelentkezni kívánó ügyfeleket. Hozzátette: az egykapus ügyintézéssel, az összevont számlával kapcsolatos elképzelések, vagy a fogyasztók pénztárcáját kímélő gázmérő-csere hosszú távon mind több ember számára teheti vonzóvá az állami közműszolgáltatást.
A lépés nem meglepő: az állami postavállalat a Főgáz számára már eddig is 153 helyszínen nyújtott ügyintézési szolgáltatást, azóta a hálózat újabb 132 helyszínnel bővült, vagyis közel megduplázódott.
Az új szolgáltatási területen ez a megyei jogú városoknál tizenhat állandó ügyfélszolgálati irodát, a járási székhelyeken hetvenkilenc fiókirodát és további harminchét, egyéb ügyfélszolgálati pontot jelent.
A lépés nem meglepő: az állami postavállalat a Főgáz számára már eddig is 153 helyszínen nyújtott ügyintézési szolgáltatást, azóta a hálózat újabb 132 helyszínnel bővült, vagyis közel megduplázódott.
Az új szolgáltatási területen ez a megyei jogú városoknál tizenhat állandó ügyfélszolgálati irodát, a járási székhelyeken hetvenkilenc fiókirodát és további harminchét, egyéb ügyfélszolgálati pontot jelent. Az E.ON a Dunántúlon működött lakossági gázszolgáltatóként -->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.