Mostanra már át is vettek hat áruházat és négy építési telket, a fennmaradó ingatlanokat – köztük a Baumax Soroksári úti központi irodaházát – pedig ezen a héten veszik át a Magyarországról távozó barkácslánctól. Az év végén közel 800 fős Baumax Magyarország Zrt. alkalmazottai közül egyelőre csak ötvenen kapnak munkát a bútorkereskedelmi társaságtól, de – mint Simonyi András rámutatott – minden újabb áruház mintegy negyven embernek ad munkát.
A 14 Baumax áruház közül a székesfehérvári és a Váci úti bérlemény volt, de a megvásárolt 12 egységet alaposan fel kell mérni, miféle felújításra vagy átalakításra van szükség a további hasznosítás érdekében. Ezért idén csak a Szentendrei úti áruházban létesül egy újabb Möbelix – az év vége felé – , a jövő évben viszont négy-öt egységgel bővül a hálózat.
Emellett arra is készül az MMXH Lakberendezési Kft., hogy legkésőbb a jövő év elején belevágjon a szegedi és debreceni áruházának felépítésébe, és így az építési engedély lejárta előtt, 2017 elején megnyithassa a bútoráruházakat. A magyarországi Baumax-lánc eladása kapóra jött a Lutz csoportnak, amely országos lefedettséget, 10-15 áruházból álló láncot tervezett (a cégnek Szegeden és Debrecenben van már egy-egy, még a plázastop előtt kapott építési engedéllyel rendelkező telke). A most megvásárolt Baumaxok közül kiválogatják azokat amelyeket a jövőben bútor- és lakberendezési áruházként kíván működtetni a cég, a többit pedig részben vagy egészben bérbe adják.
Mindenesetre a Baumax kivonulása révén a Lutz csoport térképére felkerülhet Sopron, Pécs, Kecskemét, Szeged, Nyíregyháza és Debrecen. A Győrben és Miskolcon lévő Baumaxok megvásárlása pedig akár azt is lehetővé teszi, hogy a csoport ott lévő Möbelix, illetve Mömax áruháza cégen belüli konkurenciát kaphasson. Valószínűleg nem marad fenn viszont az a koncepció, hogy a kétféle áruház kínálata között minimális az átfedés.
Az elképzelések szerint a két márka legjobb elemeit összeolvasztva egy név alatt hoznak létre egy új berendezés- és világítástechnikával ellátott láncot. Ennek az új koncepciónak afféle tesztje a dél-budai Savoya parkban február végén nyílt, közel 6 ezer négyzetméteres eladóterű és 2800 négyzetméternyi raktárral ellátott áruház.
Simonyi András kiemelte: azt tervezik, hogy az M0 körgyűrű közelében lévő egyik Baumax áruházat egy újabb központi raktárrá alakítják át. A mostani 6500 négyzetméteres központi raktár Budapesten a gyáli úti áruház mellett van, de több mint 1800 négyzetméternyi raktárral rendelkeznek Miskolcon és hasonló nagyságút bérelnek Dunakeszin is. A hagyományos bútorkereskedelemben 60-40 százalékos az eladótér és a raktár aránya.
A diszkontokkal terjeszkednek a régióban
Az idén 70 éves osztrák XXXLutz csoport féltucat, különféle nevű áruházláncai összesen 221 egységgel rendelkeznek Európában. A több mint 19 ezer embernek munkát adó csoport tavaly mintegy 3,4 milliárd eurós árbevételt ért el. A Lutz áruházak főként Németországban, Ausztriában és Svédországban vannak, a Möbelix diszkontok pedig Ausztria mellett elsősorban Szlovákiában, Horvátországban és Magyarországon terjedtek el. A magyar leányvállalat 150 fős, és minden új áruházzal több tucat új munkahelyet teremt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.