Verhetetlennek bizonyult a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) szakpolitikai tanulmányok elkészítésére kiírt közbeszerzési eljárásain a Századvég Politikai Iskola Alapítvány és a Századvég Gazdaságkutató Zrt.. Július elején 6 tenderen osztozott ez a két szervezet, mindegyikük 3-3 megbízást szerzett a hétfőn és szerdán megjelent Közbeszerzési Értesítőkben olvasható információk alapján. Összesen 118,1 millió forintnyi közpénzből készíthetnek majd tanulmányokat.
A Századvég Politikai Iskola Alapítvány olyan témákban készíthet elemzéseket, mint „A családok gazdasági helyzetének változása 2010 után”; Az állam szerepének megerősödése a 2008-ban kirobbant gazdasági válságot követően” és a „Társadalmi rétegek gazdasági státuszának változása 2010. után”. Ezekre sorban 19,6 millió, 19,6 millió és 19,3 millió forintot kapott az Alapítvány.
A Századvég Gazdaságkutató Zrt. tanulmányaiból pedig azt tudhatják majd meg, hogyan alakult a gazdasági teljesítmény a jövedelmi egyenlőtlenség fényében a 2008-as gazdasági világválságot követően, mi a nemzeti energiavízió 2040-ig és hogyan alakulhat az energiafogyasztás, valamint hogyan szolgálja az uniós támogatáspolitika a gazdaságfejlesztést 2014 és 2020 között. A három tanulmányért 19,8 millió, 19,85 millió és 19,95 millió forintot kap a cég.
A Közbeszerzési Értesítőben megjelent tájékoztatás szerint 180 és 200 ezer leütés közötti terjedelmű (90-100) oldalas tanulmányokat várnak a nyertes pályázóktól. Ez azt jelenti, hogy a legolcsóbb elemzésre is karakterenként 96,5 forintot fizet a minisztérium (a felső, 200 ezer karakteres értékkel számolva). A legdrágább tanulmány pedig 99,75 forintba kerül leütésenként.
Igaz, cserébe olyan tételek szerepelnek az elvárások között, mint mélyinterjúk hazai és nemzetközi szakértőkkel, idegen nyelvű irodalom felhasználása. Az elkészült anyagokat a Közbeszerzési Értesítőben olvasható hirdetmény alapján a Miniszterelnökség részére kell eljuttatni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.