A fél évvel ezelőttihez képest minden vizsgált szegmensben emelkedett a kihasználtság, a budapesti átlag pedig csaknem 81 százalékos kihasználtsággal hétéves csúcsra került.
Kelet-Magyarországon nem változott ugyan a fél évvel ezelőtti 67 százalékos kihasználtság, de a nyugati országrészben a hat hónappal ezelőtti 69 százalékos mutató 75-re emelkedett. Bár az elmúlt időszakban egyértelműen nőtt a kereslet, a viszonylag sok kihasználatlan kapacitás természetes gátját képezi az új beruházásoknak – mutat rá a GKI elemzése.
A kiskereskedelmi üzlethelyiségek piacán várhatóan mérsékelt fejlesztések lesznek annak ellenére, hogy egyre kedvezőbbek az ágazat forgalmi adatai. Az eladások 2014-ben 4,1, 2015 első nyolc hónapjában pedig 6 százalékkal bővültek, és idén éves szinten 5 százalékos növekedés várható, igaz, ez jövőre a becslések szerint két százalékra csökken.
Továbbra is bőven található üresen álló kapacitás a logisztikai ingatlanpiacon, a korábbinál gyakoribbak viszont a felújítások, korszerűsítések. A GKI felmérése szerint az üzleti ingatlanok bérleti díjai valószínűleg nem változnak a következő 12 hónapban. Az eladási árak a nyugat-magyarországi üzlethelyiségek és a raktárak esetében még minimálisan csökkenhetnek is. Az irodák ára Budapesten és Kelet-Magyarországon várhatóan jövő év elejéig nem fog változni, a nyugati régióban azonban másfél százalékos drágulás is elképzelhető.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.