Kihívást intézett a Huawei a csúcstelefonok gyártóihoz a Las Vegas-i szórakoztatóelektronikai kiállításon, a CES-en (Consumer Electronics Show), a társaság ugyanis ott mutatta be legújabb prémium kategóriás telefonját. A kínai cég nem titkolta, melyik készülék riválisának szánják a Mate 8-at, a készüléket bemutató közleményben ugyanis az Apple iPhone 6s Plusszal hasonlították össze a feltöltés gyorsasága kapcsán.
Az új Huawei telefont 30 perc alatt lehet olyan szintre feltölteni, hogy egy napig bírja, vagyis a kínai gyártó állítása szerint 105 százalékkal gyorsabban, mint az Apple modelljét. A Mate-8 egyéb képességei is figyelemre méltóak. Így például megdöbbentően nagy kapacitást zsúfoltak a készülékbe, összesen 8 mag – négy 2,3 és négy 1,8 gigaherzes – és 3 gigabájtos RAM gondoskodik az alkalmazások gyors futtatásáról. A 4000 mAh-s akkumulátornak köszönhetően normál használat mellett akár két és fél napot is kibír, míg a továbbfejlesztett hatrétegű hűtési technológia miatt kevésbé melegszik a készülék, ráadásul az energiafelhasználása is mérsékeltebb. A Huawei új csúcstelefonja a méretével is felhívja magára a figyelmet, hiszen 6 colos kijelzőt kapott. (A készülék hamarosan nálunk is elérhető lesz, a cég közlése szerint a Media Marktnál és az Extreme Digitalnál január végétől lehet megvenni.)
Az LG új termékcsaláddal jelent meg Las Vegasban, a K sorozat két modelljét a multimédiás tartalomfogyasztást és -készítést szem előtt tartva tervezték meg – hívták fel a figyelmet. A K10 5,3, míg a K7 5 colos, természetesen nagy felbontású kijelzőt kapott. Annak érdekében, hogy ne csak nézhessék, hanem készíthessék is a fotókat és videókat, a kategóriát figyelembe véve meglehetősen fejlett kamerákat kaptak a sorozat modelljei, a K10-es például 13 megapixeles hátoldali és 8 megapixeles előlapi kamerával rendelkezik. Az LG ezekből a készülékekből sem hagyta ki a „kézmozdulattal fényképezés” funkciót, amelynek aktiválásához elég, ha az ember a nyitott tenyerét az előlapi kamera elé tartja, majd ökölbe szorítja a kezét, ezután a készülék megkezdi a visszaszámlálást a fotó elkészítéséhez. A sorozatszelfi elkészítéséhez nem kell mást tenni, mint kétszer bezárni a tenyeret a kamera előtt.
A Lenovo is kiemelt figyelmet fordított a CES-en bemutatott új telefonjánál a szelfik szerelmeseire, a VIBE S1 Lite több funkciója is az ő minél jobb kiszolgálásukat célozza. A 8 megapixeles előlapi kamera önmagában nem számít különlegesnek, ám a kínai cég a torzítás teljes kiküszöbölésének érdekében egy ötrészes objektívet is beépített, amelyet Sony-képérzékelővel, valamint a fénymennyiséget növelő, beépített szelfivakuval szereltek fel.
Azokra is gondoltak, akik csoportképet szeretnének készíteni: a panoráma szelfi funkció ugyanis képes befogni az egész társaságot, és egy speciális retusáló szoftverrel is ellátták a telefont. A telefon 5 hüvelykes, széles betekintési szögű Full HD kijelzőt és nyolcmagos processzort kapott. A Lenovo több új táblagéppel is felhívta magára a figyelmet a CES-en, köztük a ThinkPad X1 Tablettel, amelynek a funkcióit egyszerűen bepattintható modulokkal lehet bővíteni.
Tablet, notebookos tudással
Már a múlt év végén megfigyelhető volt, hogy a technológiai szektor meghatározó szereplői igyekeznek olyan készülékeket piacra dobni, amelyek egyszerre képesek megfelelni a táblagépekkel és a notebookokkal szembeni elvárásoknak. Ebbe a sorba illeszkedik a Samsung új eszköze, a szintén a CES-en bemutatott Galaxy TabPro S, amely úgy mozdul el a számítógépes felhasználás felé, hogy megtartja a tabletek előnyeit, például a mobilitást, hiszen a készülék mindössze 70 dekagramm. A Samsung Windows 10-zel látta el az új tabletet, amely 4 gigabájtos RAM-mal, Super Amoled kijelzővel és egy 5200 mAh-s akkumulátorral várja a felhasználókat. A továbbfejlesztett gyors töltési funkciónak köszönhetően a Galaxy TabPro S akkumulátora 2,5 óra alatt teljesen feltölthető, és 10,5 óráig használhatjuk ezt követően. A készülék februártól lesz elérhető.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.