A lakásfelújítást vagy tetőtér-beépítést tervező magyarok jellemzően saját tőkéből vágnának bele a munkálatokba, banki hitelt pedig csak valamivel több, mint negyedük venne fel – derült ki a Velux Magyarország és az Energiaklub közös felméréséből. A tetőtér-beépítést tervezők 63 százaléka inkább önerőből fedezné a költségeket, csak 29 százalékuk venne igénybe banki hitelt. Az állami támogatási formákat a megkérdezettek közel ötöde használná fel. A felújítást tervezők körében még többen vannak azok, akik saját forrásból fedeznék a felújítás költségeit (79 százalék), banki hitelt csak 15 százalék venne igénybe, 19 százalék pályázati forrásokat használna fel.
A tetőtér-beépítés tervezésénél a legfőbb motiváció a család gyarapodása, illetve a gyerekek életkora, a felújításon gondolkodóknál a lakókörnyezet elhasználódása a fő befolyásoló tényező. A tetőtér-beépítést tervezők közül a megkérdezettek 45 százaléka indokolta az átalakítást azzal, hogy a gyerekek felcseperedése és a privát helyigényük növekedése miatt bővítenék a teret.
A családok otthonteremtési kedvezménye (CSOK) akár tetőtér beépítésére is felhasználható, ha az igénylő teljesíti a támogatási feltételeket. Lényeges, hogy tetőtér-beépítés esetén csak akkor van mód az új lakásra vonatkozó hozzájárulás igénybevételére, ha a családi házban vagy a társasházban úgy építik be a tetőteret, hogy különálló bejárattal (lépcsőházzal vagy külső megközelítéssel) rendelkező lakás jöjjön létre. Egyéb esetben, így például akkor, ha a tetőtér beépítésével nem új otthon, hanem nagyobb lakótér kialakítása a cél, a CSOK használt lakásra vonatkozó rendelkezései szerint lehet igénybe venni a támogatást.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.