Van mit féltenünk a Brexit kapcsán, mivel a brit turisták fontos vendégkörnek számítanak a magyar idegenforgalomban és vendéglátásban – mondta a Világgazdaságnak Niklai Ákos, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének (MSZÉSZ) elnöke. Bár nem az Egyesült Királyságból érkezik a legtöbb turista hazánkba, a britek forgalmának növekedése a legdinamikusabb, ráadásul az utóbbi években részben ők kompenzálják az olyan hagyományos küldő országok visszaesését, mint Németország és Ausztria.
A szigetország lakói elsősorban az elmúlt években felpörgő fővárosi „buliturizmusban” jeleskednek, és ugyan csak néhány napot töltenek nálunk, viszont jellemzően sokat költenek, elsősorban nem szállásra, hanem éttermekre, bárokra, fürdőkre. A dinamikus növekedést jól érzékeltetik a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai: 2014 első negyedévében 74 ezer beutazást regisztráltak az Egyesült Királyságból, az idén az első három hónapban már 126 ezret, de tavaly volt olyan negyedév, amikor már 200 ezer felett volt ez a szám. Hasonlóan dinamikusan növekszik a brit turisták költése is: 2014 első negyedévében 9 milliárd forintot hagytak a magyar vendéglátóhelyeken és egyéb szolgáltatóknál, az idei első negyedben már csaknem 16 milliárdot. Az egy főre jutó napi 21 ezer forintos átlagfogyasztásukat pedig csak az írek, az oroszok és az ausztrálok múlták felül 2016 első három hónapjában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.