BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Ismétel a Duna House

Jó fél évvel a visszakozás után ismét tőzsdére készül a Duna House. Az elmaradt tőzsdei tőkebevonás ellenére is sikerült megvalósítaniuk az üzleti terveket, ingatlanközvetítőt vettek Lengyelországban, és alapkezelőt is indítanak.

Az idén ősszel tőzsdére mehet a Duna House – jelentette be a társaság. A cég tavaly ősszel már tervezte részvényei tőzsdei bevezetését, a folyamat akkor annyira előrehaladt, hogy már a részvények értékesítését is elindították, amikor hirtelen meggondolták magukat. Az ok az volt, hogy a hitelközvetítők jutalékát egy jogszabály-módosítással limitálták, a jelzáloghitelek esetében a kölcsön 2 százalékában maximálták, ami a Duna House bevételeit és profitját is érzékenyen érintheti. Emellett persze a bevezetéskori árfolyamra is kedvezőtlenül hatott volna a szigorítás.

A tőzsdei bevezetéstől való visszalépés ellenére a cégcsoport megvalósította üzleti céljait – közölte a társaság. A tervezett tőkebevonástól függetlenül megvették a Metro House-t, a legnagyobb lengyelországi ingatlanközvetítő franchise hálózatot, a tranzakció áprilisban zárult le. Eredetileg a tőzsdei tőkeemelésből tervezték a felvásárlást, végül azonban banki finanszírozással és részvényekkel oldottak meg a tranzakciót. Szintén áprilisi hír, hogy indított a csoport egy ingatlan-alapkezelő céget. Az Impact Alapkezelő nyilvános, nyílt végű, lakóingatlanokba fektető befektetési alap létrehozását tervezi. Ez szintén segíthet a források bevonásában, ha el tudják adni a befektetési jegyeket, ami végül is nem lehetetlen, az elmúlt néhány hónap egyik legnagyobb slágerbefektetései ugyanis az ingatlanalapok voltak.

Ígéretes ütemben növekszik az újonnan indított SMART ingatlanközvetítő hálózat is. Ezeken kívül lakásfejlesztéseket is indított a cégcsoport. Jelenleg négy telken, összesen 400-500 lakásos projektben vannak bent, ezek között olyan is van már, amelyre az építési engedélyt is megszerezték. A cég saját várakozásai szerint ezeknek a beruházásoknak jelentős hozzáadott értékük lesz az eredményben.

A cégcsoport hasonló méretű tőzsdei tranzakciót tervez, mint legutóbb, és szintén vegyes, nyilvános (lakossági) és zárt körű (intézményi) kibocsátásban gondolkozik, A tulajdonosok véleménye szerint a cégcsoport erősebb, nagyobb növekedési potenciállal bír, mint tavaly, ez összhangban lesz az árazási stratégiával is.

Tavaly így történt

Múlt ősszel 4250 forintos maximális áron lehetett jegyezni a főleg ingatlan- és hitelközvetítéssel foglalkozó cég részvényeiből. A nyilvános részvényjegyzéssel párhuzamosan zárt körű értékesítés is volt az intézményi befektetők részére. Az árazást pedig úgy tervezték, hogy ha az intézmények nem voltak hajlandók megadni a maximális árat, akkor a kisbefektetők is olcsóbban kaphatták meg a papírokat, annyiért, amennyit az intézmények fizettek. A Duna House akkor a 3 millió 60 ezer részvényéből legfeljebb 1 millió darabot tervezett értékesíteni, ezt a mennyiséget opciósan további 100 ezer darabbal lehetett volna növelni. Akkor úgy kalkuláltak, hogy az értékesítésből minimum 765 millió, maximum pedig 4,675 milliárd forint folyhat be. A pénzből tőkeemelést, regionális terjeszkedést és akvizíciókat akartak finanszírozni.


Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.