Az Arte szeptemberi árverésén folytatódott a tavasszal is látható tendencia: egyre többen érkeztek a kortárs grafikai anyag miatt, miközben a klasszikus nagy nevek között sok tétel visszamaradt, így Márffy Ödön vagy Czóbel Béla ceruzarajzai, Mattis Teutsch János linómetszete. Az egyedi grafikai tételekre mutatkozott nagyobb érdeklődés, de sokan licitáltak az érmekre is; Moiret Ödön Léda-érme 65 ezer, Melocco Miklós 1977-es Ady-domborműve 37 ezer forintért kelt el.
A legmagasabb árat Vadász Endre Favágók bandukolnak című temperája érte el, 75 ezer forintos kikiáltási ára 280 ezer forintos leütésig emelkedett. Az 1944-ben, a gödöllői munkatáborban öngyilkosságot elkövető grafikusművésznek tavaly volt életműkiállítása a debreceni Modemben. Az Aba-Novák Vilmosékkal indult, 27 évesen elhunyt Korb Erzsébet fiatal fiút ábrázoló 1923-as ceruzarajza is sokakat érdekelt, kezdő árának több mint a duplájáért, 220 ezer forintért talált vevőre. Bortnyik Sándor 1932-es, Színházban című rajza megkapta a 110 ezer forintos kezdő árát.
A magyar avantgárd egyik ideológusának számító Perneczky Géza iránt az utóbbi időben fokozódott az érdeklődés, több kortárs galéria bemutatta munkáit, életműve jó feldolgozott, ezért meglepetés, hogy igen alacsonyan induló szitanyomata nem kapott licitet. Igaz, sok Perneczky-mű forog a piacon, de előbb-utóbb elfogynak.
A nemzetközi színtéren is jól ismert Maurer Dóra körül az elmúlt évek egyik sikertörténete zajlik, most egy rézkarccal szerepelt, ez egy nagy példányszámú képcsarnoki meghívó 1970-ből. Erre sokan adtak vételi megbízást is, így négyszeres áron, 32 ezer forintért cserélt gazdát (egy másik példánya tavaly 80 ezer forintért kelt el árverésen). Gerlóczy Sárinak nyáron volt kiállítása a Liget Galériában, aukciókon nagyon ritkán bukkannak elő rajzai, 1996-os, Szeretők című tusrajza 22 ezer forintért jó vétel volt.
Molnár-C. Pál gyakran megfordul árverésen, ám a most kalapács alá került, Csók című litográfiája ritka darab, az életművében mindössze két litográfia található, ezért nem meglepő 120 ezer forintos ára.
A Dési Huber-hagyaték darabjai jól mentek, a legdrágább egy papírra festett olajkép lett: a Zongorázó lányt 75 ezer forintért dupla áron vitték el, de a Szanatóriumkert című akvarell is megkétszerezte kezdő árát, mikor 65 ezer forintért kelt el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.