Igazi különlegességet lehet megszerezni a Virág Judit Galéria őszi árverésén október 8-án: egy Zsolnay-tányért az Andrássy család ebédlőkészletéből. A Rippl-Rónai József által tervezett, most 8-12 millió forintos becsértékkel aukcióra kerülő tányér párdarabja a pécsi Janus Pannonius Múzeumban található. Andrássy Tivadar gróf 1885-ben, a festő első magyarországi kiállítása alkalmával ismerkedett meg Rippl-Rónaival, és felkérte budai palotája szecessziós ebédlőjének megtervezésére. Az étkészletek színvilága, nagyvirágos dekorja igen újszerű volt, és nagy hasonlóságot mutat a magyar művész francia barátja, Eduard Vuillard porcelántányérjaival. A magyar iparművészet egyik csúcsának számító Zsolnay készlet egy-egy darabjának felbukkanása azért is nagy esemény, mert a készletet Andrássyék ténylegesen használták, sok eltört az amúgy is csekély példányszámból, és az ebédlőt 1918-ban kifosztották. A rendszerváltás után néhányszor szerepelt hazai aukción a készlet valamelyik része; 2007-ben, szintén Virág Judit árverésén, 8 millió forintot fizetett valaki egy Andrássy-tányérért.
Az árverés legmagasabbról indított tétele Vaszary János 1938-as Dinnyés csendélete 60-75 millió forintos becsértékkel, 32 milliós kikiáltási árral. A festmény 2001-ben már kalapács alá került Virág Juditnál, akkor 7,5 millió forintról indulva 60 millióért kelt el, ez a festő aukciós életműrekordja. Gulácsy Lajos Találkozás (Olasz mese) című festménye 40-50 milliós becsértéket kapott a ház szakértőitől.
Eggyel lejjebb, a 24–30 milliós sávba került Egry József Szíciliai márványpartja, az 1930-as kép kikiáltási ára 15 millió forint. Tihanyi Lajos Budai hegyek című festménye 12 millió forinttól várja a liciteket.
A 15–20 milliós becsértéksávba sorolták be Aba-Novák Vilmos több művét, ilyen az 1925-ben festett Felsőbányai tájkép, az 1923-as Fürdőzők, egy 1931-es cirkuszi jelenet. Ugyanekkora becsértéket kapott Patkó Károly aktképe 1923-ból és egy Egry-festmény, a Mély út 1922-ből.
A kortárs és modern rész is több figyelemre méltó művet tartalmaz, kalapács alá kerül például Birkás Ákos Fej sorozatából egy fontos darab 1996-ból, becsértéke 6-8 millió forint. Reigl Judittól egy Folyamat kép a hetvenes évekből 5-7 milliós becsértékkel került a katalógusba. Vajda Lajos ceruzarajza (a Pán–Mezei-gyűjteményből) 2 millió forinton kezd.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.