Érmekkel és plakettekkel kezdi november 5-i árverését az Arte Galéria és Aukciós Iroda, mintegy jelezve, hogy tartósan berendezkedtek már erre a területre is. Az Arte eredeti profilja szerint főként grafikákkal és papíralapú műtárgyakkal foglalkozik, de amikor az Ortutay-hagyaték elárverezésekor belecsöppent az érmék világába, Marsó Diana, az Arte vezetője felismerte: ezeknek vannak olyan vevői, akik igénylik ezt a platformot is. Azóta befogadnak árveréseikre bronzérméket, emlékplaketteket, a gyűjtők odaszoktak; az aukciókon az érme iránt érdeklődők 60 százalékban közülük kerülnek ki (a többiek kereskedők). Sokan vannak az idősebb korosztályból, akik a gyűjtemény rendezésének korszakába érkeztek, és örömmel fogadták az aukciós lehetőséget. A most kalapács alá kerülő 22 tétel közül több is a 19–20. század fordulójától az 1910-es évekig tartó időszakból származik, ez az egyik legizgalmasabb korszak. Figyelemre méltó darab Telcs Ede táncoló nimfát ábrázoló, 1910-es plakettje, 9,5 ezer forintos kezdőáron.
Ismét van jó néhány tétel az író–kiadói igazgató Illés Endre hagyatékából: egy 12 ezer forinton induló Borsos Miklós-plakett mellett több grafika is. Illés jó barátságban volt Szántó Piroskával, akinek pasztellképei, köztük a Bálám szamara című könyv borítója most 36 ezer forintról indulnak, Szőnyi István gouache képe, a Folyóparton dolgozók pedig 75 ezer forintról. Dési Huber István özvegyének hagyatékából három egyedi rajzot kínálnak 16–24 ezer forint közti árakon. Egy nyáron elhunyt, 92 éves gyűjtő hagyatékából származik Vajda Júlia 1940-es rajza, a Szerelmesek (42 ezer forint) és Bálint Endre több monotípiája (44–48 ezer forint).
Molnár C. Pál lavírozott tusrajza évek óta nem volt a piacon, az 1926-os dátumú alkotás a húszas évek városi életét ábrázolja, kikiáltási ára 44 ezer forint. Az Európai Iskolához tartozó, később Párizsban befutó Rozsda Endre rajzaira 15 ezerért érdemes licitálni. A mappák közül kiemelkedik az 1987-ben kiadott, 19 szignált lapos Hommage á Patkai – ez volt a barátok búcsúja a párizsi Magyar Műhely egyik alapítójától –, kezdő ára 48 ezer forint.
A kortárs grafikai tételek közt ismét van egy Maurer Dóra-fametszet, az 1966-os képcsarnokos kiállítási meghívó 6 ezer forintról kezd, de az ára akár tízszeresére is ugorhat, mint legutóbb is történt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.