BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kapósak lettek az ipari ingatlanok

Többszöri nekifutás után most van esély rá, hogy elkeljen a felszámolásba dőlt Oakenland Vagyonkezelő Kft. három ipari ingatlana. Mindhárom pályázatot eredményesnek találta a Likvid-B Csődmenedzser és Felszámoló Kft., és a nyertes árajánlatok rendre meghaladták az irányár felét. Az ingatlanos cég – amelynek a tulajdonosa offshore homályba vész, a Treder Holdings Limited székhelye a Brit Virgin-szigeteken van bejegyezve – 2015 júliusában került felszámolás alá, könyveiben akkor bő 1,8 milliárd forintnyi befektetett eszközt tüntetett fel, saját tőkéje viszont mínusz 998 millió forintba csúszott. Ezzel szemben a kötelezettségei meghaladták a 2,8 milliárd forintot. Ha a három ingatlant a nyertes ajánlattevők kifizetik, akkor 736 millió forint folyik be a vagyoneladásból.

A legnagyobb tételt, a 2,8 hektáros, Budapest X. kerületében, a Hungária körút, Kerepesi út, Pongrácz út és Kőbányai út által határolt területen található ipari ingatlant 750 millió forintért hirdették meg, a nyertes ajánlat pedig 450 millió forint volt. Épületei között van az egykori Ganz Művek idejéből származó több mint százéves faszerkezetes csarnok, de modern épületek is találhatók. A hirdetmény szerint az épületek felújításra szorulnak, mert „az őrzés-védelem hiánya miatt külső behatolók által okozott károk, kisebb-nagyobb rongálások tapasztalhatók”.

A két vidéki tétel közül a 280 milliós irányáron meghirdetett, a Debrecent Balmazújváros és az M3-as autópálya felé, nyugati irányban elhagyó útvonal melletti, 7423 négyzetméteres ingatlanra 196 milliós ajánlat futott be. A 150 millióért kínált, Zalaegerszeg déli részén található 1,6 hektárnyi ingatlant pedig 90 millióért vinné a nyertes. Az ingatlanokat a KDB Bank Magyarország Zrt. 16,2 millió eurós jelzálogjoga terheli.

Zalaegerszeg lehet a következő

Az öt, korábban már megnevezett helyszín közül Zalaegerszeg lehet az első, ahol megkezdik az országos iparipark-hálózat fejlesztését. Erre utal, hogy a Nemzeti Ipari Park Üzemeltető és Fejlesztő Zrt. egyik leánycégét NIPÜF Alfáról NIPÜF Zalaegerszeg Kft.-re keresztelték át. A másik négy iparipark-várományos település Nagykanizsa, Érd, Nyíregyháza és Békéscsaba. A tervezett fejlesztésekhez szükséges forrás, hozzávetőleg 18,5 milliárd forint tőkeinjekció január közepén már megérkezett a NIPÜF-höz. Az országos hálózat első két projektje, a pátyi és a hatvani ipari park már készül, átadásukat jövőre tervezik. Utóbbiak megvalósítására 27,54 milliárd forint keretösszegű kötelezettségvállalást hagyott jóvá a kormány.


Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.