Úgy tudjuk, a Mol az idei évre 4 százalékos általános béremelést tervez, ezenfelül pedig további 2 százalék a béremelési keret, amely bérfelzárkóztatásra, valamint a kulcsfontosságú munkavállalók megtartására használható fel. A mintegy 26 ezer főt foglalkoztató, állami résztulajdonban lévő cég a kétéves kollektív szerződés keretében az idei 4 + 2 után jövőre 2 + 2,5 százalékkal növelné a munkabéreket.
Ezzel szemben a munkavállalói érdekképviselet egységesen 12 + 3 százalékos növekményt akar elérni, továbbá azt, hogy bruttó 270 ezer forint alatt ne lehessen új alkalmazottakat felvenni. A mozgó bért is beleszámítva tehát két év alatt 10,5 százalékos emelés áll szemben a 15 százalékos azonnali korrekcióval.
A Mol eddig nem engedett a szakszervezeti nyomásnak, hiszen a november végén, december elején tárgyalt, 2017–2018-ra szóló 9 százalékos ajánlatát csupán 1,5 százalékkal fejelte meg. A munkáltatói érdekképviselet viszont engedett korábbi igényeiből, hiszen az év végén még azt az álláspontot képviselte, hogy általános bérfeszültséghez vezet, ha csak a minimálbért emelik meg 15, illetve a garantált bérminimumot 25 százalékkal. Amellett érveltek, hogy a többi fizetési osztályba sorolt dolgozó nominális értéken ugyanennyivel többet vihessen haza havonta.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.