Tar Gyöngyi szerint Csíksomlyón egy félnomád életmódban élő közösség tagjainál jelentkezett a járvány, már 18 személynél állapították meg a kanyarós megbetegedést. Hozzátette: a megbetegedetteket kórházban kezelik, de megtörténhet, hogy a környezetükben olyanok élnek, akik már fertőznek, de még nem mutatják a betegség tüneteit. Azt is megjegyezte: a kanyarónak rendkívül magas a ragályossági indexe. A be nem oltottak nagy valószínűséggel elkapják a betegséget, ha fertőzöttekkel találkoznak. A tiszti főorvos szerint nincs okuk aggódni azoknak a zarándokoknak, akiket kétszer oltottak be kanyaró ellen. Hozzátette: Magyarországon 1978-tól vezették be a teljes védettséget biztosító második oltást.
„Azt ajánlom, hogy be nem oltott kisgyerekeket ne hozzanak a búcsúba, és azok a fiatal felnőttek, akik nem biztosak abban, hogy kétszer kaptak már kanyaró elleni védőoltást, tájékozódjanak a zarándoklat előtt a háziorvosuknál, iskolaorvosuknál, és csak akkor jöjjenek, ha biztosak abban, hogy védettséggel rendelkeznek” – fogalmazott Tar Gyöngyi. A tiszti főorvos elmondta: a Csíksomlyón megfertőződött közösség tagjait azóta beoltották, de nem kizárt, hogy más csíksomlyóiak is elkapták a betegséget. A közegészségügyi intézet honlapján közölt múlt hét végi összesítés szerint Romániában a betegség tavaly februári megjelenése óta immár 6434 kanyarós megbetegedést és 27 ennek tulajdonítható halálesetet regisztráltak.
A Magyarországgal határos nyugati megyékben észlelték a legtöbb megbetegedést, de a kór csaknem az egész országra kiterjedt. Hargita megye a kevéssé fertőzött megyék között szerepel a statisztikában, itt 35 megbetegedést regisztráltak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.