Ilyen kvalitású Rippl-Rónai-festmény, mint a Virág Judit Galériában most árverésre kerülő mű, régóta nem bukkant fel a hazai műtárgypiacon, ennek megfelelően becsértéke 80–120 millió forint, és 55 millió forintról kezdődik érte a licit. A Piacsek bácsi a fekete kredenc előtt című festmény nem sokkal azután keletkezett, hogy a festő és családja tizenhat év távollét után visszatért Párizsból Kaposvárra, a szülővárosába. Otthonképeknek is nevezik azt az enteriőrsorozatot, amelyet a hazaköltözés után családja és környezete mindennapjairól festett. A kép modellje, Piacsek bácsi, a nyugalmazott főerdész segített a festő francia feleségének magyarul tanulni, és tolmácsolt, ha arra volt szükség. Eddig még egyetlen Rippl-Rónai-festmény ára sem haladta meg a 100 millió forintot, most ez megtörténhet.
A nagy értékű festmények közt találjuk az elmúlt időszakban fókuszba kerülő Nyolcak festőcsoport egyik alapítójának, Tihanyi Lajosnak Trencséni vár című 1912-es festményét 35–50 millió forintos becsértékkel. Czigány Dezső 1926-ban családjával együtt Párizsból Nizzába költözött, a következő évek festészetének megújulását hozták. Szinte kizárólag tájképeket festett, egyet Nizza címmel, ezt kínálják most 20–30 millió forintos becsértékkel. Perlmutter Izsák tengerparti festménye 30–40 millió forintos becsértékkel szintén különleges darab, a művész hollandiai életének utolsó korszakából. A nagypolgári zsidó családból származó Perlmutter tehetséges festő volt, és vagyonát is igyekezett jól használni. Családja birtokolta egy időben a kőbányai sörgyárat, tőle vette meg Dreher Antal. Az Andrássy út 60. alatti, sűrű történelmű bérház is az övé volt, ahol most a Terror Háza Múzeum található. 1932-es halálakor a festő teljes vagyonát, így a bérpalota tulajdonjogát is a hitközségre hagyta, azzal a kikötéssel, hogy a vagyon háromnegyedét rászoruló művészek támogatására fordítsák.
Nagybányáról Ziffer Sándor, valamint Pittner Olivér alkotása mellett érdemes még figyelni a Hollywoodban befutott három Korda fivér közül a legfiatalabb, Korda Vince Nagybányán festett 1922-es tájképére, becsértéke 14–18 millió forint.
Hincz Gyula Berlinben festette a húszas évek végén az absztrakció és figuralitás határvonalán egyensúlyozó csendéletét, amely 20–28 milliós becsértéket kapott, és mindenképp az életmű kiemelkedő darabja. A 19. századi anyagból figyelemre méltó Székely Bertalan apácaportréja, amely szerepelt a festő Magyar Nemzeti Galériában rendezett életmű-kiállításán is, becsértéke 7–10 millió forint.
A kortársak közül Birkás Ákos 4 millió forintról induló, 6–8 millió forintos becsértékű 1989-es képe a híres Fej sorozatból ritkaságnak számít. Birkás a nyolcvanas évek közepén az új szenzibilitás egyik legfontosabb művészeként indult, 1986-ban a Velencei Biennálé magyar pavilonjában állított ki, és ezután elindult nemzetközi karrierje is. A bécsi Mumok után a budapesti Ludwig Múzeum is életműtárlatot szentelt művészetének.
A római iskola művészei közül Patkó Károlytól egy akvarellt kínálnak 6–9 millió forintos becsértékkel, ez papíralapú munka esetében magas érték, de a kép gyönyörű: Patkó Károly a Római Magyar Akadémiánál töltött ösztöndíjas időszaka alatt festette, a kezdőára 3,4 millió forint. Az arisztokráciát és kedvelt szórakozóhelyeit megörökítő Batthyány Gyula életműve tematikáját tekintve is ritkaság a magyar festészetben. Most az Éjszaka a Florida mulatóban című pasztellkrétarajzához lehet hozzájutni 3 milliós kikiáltási ár és 5–7 milliós becsérték mellett. Van még egy mulatós kép az árverésen: Vaszary János papírlemezre festett olajképe 1925-ből egy párizsi mulató tánckaráról 30–40 millió forintos becsértékkel.
A Zsolnay kerámiák között az 1–3 milliós becsértékű vázák mellett figyelmet érdemel egy szecessziós tükörkeret 1905-ből, 1,4 millió forintos kikiáltási áron, és az Andrássy-ebédlőből újra egy Rippl-Rónai tervezte tányér, amely most 2 millióról indul. Párdarabját a tavasszal csaknem 5 millió forinton ütötték le.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.