Az uniós tagállamok lakosságának átlagosan 82 százaléka volt (három hónapon belüli) internethasználó 2016-ban – derül ki a központi Statisztikai Hivatal infokommunikációs technológiák és szolgáltatások helyzetével foglalkozó kiadványából. Az internethasználók aránya Magyarországon 79 százalékos volt, ami 3 százalékponttal kevesebb, mint az EU28 átlaga, a lemaradásunk mértéke azonban az előző évihez képest a felére csökkent.
A tagországokban 2016 végén ezer lakosra vetítve Dániában (428), Franciaországban (424) és Hollandiában (422) fizettek elő a legtöbben helyhez kötött széles sávú internetre. Magyarország az uniós rangsorban a 19. helyen állt, 285 előfizetés jutott ezer főre. Tavaly év végén az uniós vállalkozások 67 százaléka használt széles sávú mobilkapcsolatot. Ez az arány hazánkban 2 százalékponttal haladta meg az EU átlagát.
A vállalkozások továbbra is a helyhez kötött széles sávú kapcsolatot veszik igénybe a leginkább, ez a kapcsolattípus az uniós cégek 92, a magyarországiak 88 százalékánál található meg, a lemaradásunk 2 százalékponttal csökkent az előző évhez képest. Az unióban a másodpercenkénti 2 és 10 megabit (Mb/s) közötti letöltési sebesség a legelterjedtebb, a vállalkozások 28 százaléka ezzel rendelkezett, ugyanakkor szintén meghatározó a 10 és 30 Mb/s közötti letöltési sebesség használata is.
Magyarországon közel minden harmadik vállalkozás a 10 és 30 Mb/s közé eső letöltési sebességű internetkapcsolatot használta, ami 6 százalékponttal meghaladja az EU átlagát. A közösségben átlagosan a vállalkozások 77 százaléka rendelkezett honlappal. A legnagyobb arányban a finn és a dán (95, illetve 93 százalék), legkisebb mértékben a bolgár és a román (51, valamint 42 százalék) vállalkozások működtettek honlapot. A magyar vállalkozások kisebb része (68 százalék) élt az internet adta lehetőségekkel, mint az uniós átlag, ezzel hazánk az uniós rangsor alsó harmadában helyezkedett el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.