„A kkv-k termelékenységi rátája átlagosan 5 százalékponttal javult, ami egy jó irányba mutató folyamat elejét jelezheti. Emellett meg kell tanulunk vállalkozni, a kutatásainkból az derült ki, hogy a kkv-k tudják, mit csinálnak és el is tudják adni, de a vállalkozás vezetéséhez, cégépítéshez kevesen értenek” - értékelte a döntős előadásokat Pomázi Gyula, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) helyettes államtitkára.
Jövőre 5,2 millió munkavállaló helyett készíti el a NAV az adóbevallást, amivel jelentős terheket vesz le az adóhivatal a cégekről – mondta Czinege Csilla, az NGM adószakmai ügyekért felelős helyettes államtitkára a felvezető előadásában. A társasági adó szempontjából a kkv-szektor az, ahol lehetőség nyílik arra, hogy a NAV készítse el a bevallásokat a cégek helyett – tette hozzá Czinege Csilla.
Az egyszerűsített adónemeknél számításokat végeztünk, hogy megéri-e ezt az adóformát választani, és ahol kijött, hogy jobban jár egy cég, ott felhívtuk a figyelmet arra, hogy kedvezőbb adóformát is választhatnának
– egészítette ki előadását a helyettes államtitkár.
Változik a kkv-k besorolása 2020-tól
Jelenleg a legfeljebb 250 főt foglalkoztató, maximum 50 millió forintos nettó árbevételű vagy 43 millió eurós mérlegfőösszegű cégeket sorolják a kkv-k közé. A szabályozás várhatóan 2020-tól változik, így több magyar cég pályázhat az uniós támogatásokra, a feltételrendszer változásának iránya egyelőre nem ismert.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.