Kiemelkedően erős anyag gyűlt össze a Darabanth tavaszi nagy árverésére, a bélyegkínálatban többmilliós világritkaságok is vannak. Klasszikus magyar bélyegekből – az 1860-tól 1900-ig terjedő időszakot felölelve – a filatélia minden területe fellelhető. Postatiszta bélyegeket, tévnyomatokat, leveleket egyaránt árvereznek. A bélyeggyűjtők közt nagy számban vannak, akik ragaszkodnak az élő árverések hangulatához, de más műfajokban az aukciósház már kizárólag online formában értékesít. A legértékesebb tétel az 5 millió forintról indított, 25 krajcáros bélyegekből álló 1871-es tízes tömb, az ismert legnagyobb összefüggés, amely rendkívül ritka. A kőnyomatos technológiával készült bélyegek – az első magyar bélyegek – eleve ritkák, s az említett tétel összefüggésben van, azaz több darab egyben, ezért ilyen drága.
Az első magyar vonatkozású postabélyeg-sorozatot a kiegyezés után, 1867. június 1-jén bocsátották ki, de ekkor még, itthoni technikai feltételek híján, Bécsben nyomtatták, s az osztrák posta is ugyanúgy használta őket, mint a magyar. A Magyarországon nyomtatott első magyar postabélyeget 1871. május 1-jén bocsátották ki, s e bélyegek már a budai Állami Nyomdában készültek kőnyomatos eljárással. Az árverésen nem ez az egyetlen 1871-ből származó kőnyomatos bélyeg: 1,4 millió forintért indítanak egy szintén rendkívül ritka hírlapbélyegpárt, a Bolond Istók című hetilap újságkivágásán (a bélyeg előtti Mezőkövesd postabélyegzéssel), valamint számos 1871-es bélyeget, több százezer forintos induló áron. Lebélyegzett levélborítékokat is kínálnak, egy 1872-es, 25 krajcáros kőnyomatos bélyeg ajánlott levélen 2,9 millió forintról indul, egy 1871-es piros ötkrajcáros bélyeggel és Csávos bélyegzéssel ellátott levél 1,3 millióról.
A teljes cikket a Világgazdaság csütörtöki számában olvashatja
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.