BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok
CIG_LUS_4168

Nem bír leállni a biztosító, hetek óta ralizik a pesti parketten

Erős második negyedévet jelentett a CIG augusztus végén. Azóta nincs új fundamentum, mégis ralizik a biztosító. Talán már a harmadik negyedévi számokat árazza a piac. De osztalékvárakozás is meghúzódhat a háttérben, és a FOMO-hatást sem szabad lebecsülni.

Egy hónap alatt 320 forintról 350 forintig tornászta magát a CIG Pannónia. Különösebb fundamentális értesülés nélkül emelkedik a biztosító árfolyama. Vagyis színtiszta spekulációval van dolgunk. Ez a tőzsde szíve-lelke, amikor a fórumozó kisbefektetők másról sem fecsegnek, minthogy „400 forintig olcsó”, a „bennfentesek is veszik”.

20220321_0008_MOR
Tényleg 400-ig olcsó a biztosító? / Fotó: Móricz Sabján Simon

Mi táplálja a spekulációt?

Táplálja a spekulációt, hogy a Concorde a BÉT piacfejlesztési programja keretében már tavaly nyáron 410 forintos célárral ajánlotta a részvényt, míg idén májusban és augusztusban egyaránt felülvizsgálat alatt tartotta a negyedéves elemzésben.  Így aztán nem csoda, ha a kisbefektetők pusmognak. 

Azért a szorgos gyűjtögetés sem veszélytelen, hiszen a múlt héten

 jó pár stopot csúnyán kiütött egy kisebb korrekciós völgy,

ám utána ismét felívelt a kurzus.

Osztalékvárakozás is meghúzódhat az emelkedés mögött,

amennyiben 2021-ben még csak 10 forintot, majd 2022-ben és 2023-ban 18-18-at fizettek részvényenként a szelvényvágóknak, míg idén tavasszal már 33 forintot. 

Mi jöhet a biztosító erős második negyedéve után?

A CIG Pannónia első féléves díjbevételei éves bázison 25 százalékkal, 26,6 milliárd forintra nőttek, ebből az életbiztosítás 27 százalékos, míg az Emabit nevű leányvállalat által vitt, nem életbiztosítási szegmens 21 százalékos növekedéssel vette ki a részét – derült ki a biztosító augusztus végén közzétett gyorsjelentéséből.

Valamennyi értékesítési csatorna jól muzsikált:

  • a banki értékesítés 40 százalékkal, 
  • a független 16 százalékkal, 
  • az alternatív csatorna pedig 21 százalékkal 

növelte éves szinten az értékesített szerződésállományból származó díjbevételét.

A biztosítótársaság csoportszintű adózott eredménye éves összevetésben 84 százalékkal, valamivel 2,5 milliárd forint fölé emelkedett, az IFRS 17 áttérés miatti tőkenövekedés egyszeri, a 475 millió forintos társasági adó, valamint az extraprofitadó tavalyi 321 millió forintos és idei 457 millió forintos hatásától megtisztítva.

A fórumozók abban bíznak, hogy a harmadik negyedévben még jobban felpöröghetett a biztosító.

 

Ha mégis túlszaladt, bármikor lefulladhat

Idén már mintegy 20 százalékot ralizott a kispapír. Ilyenkor óhatatlanul számolni kell a FOMO-hatással (Fear of missing out – félelem, hogy kimaradsz), amikor valójában egymást erősítik a vásárlók. 

Ha a harmadik negyedéves számok valóban olyan erősek lesznek, ahogy azt a piaci szereplők remélik, még jobban belehúzhat a rali mezőnye. Ám a túlárazás lehetősége is benne van a pakliban, mert ha a számok még sem festenek majd elég jól, könnyen lefulladhat a motor.

Ajánlott videók

Továbbiak

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.