Vizsgálat indult az AstraZeneca kínai üzletágának elnöke ellen, akiről annyit tudni, hogy együttműködik a kínai hatóságokkal – közölte a vállalat szerdán. A hírre a társaság árfolyama zuhanórepülésbe került.
Egyelőre még nem ismert, hogy az ügyvezető Leon Wang a kínai kormány őrizetében van-e, ráadásul amikor a hollétéről kérdezték, az AstraZeneca szóvivője csak annyit mondott, vizsgálat folyik ellene.
A Wanggal szembeni nyomozás kapcsolatban állhat azzal, hogy szeptemberben a cég öt alkalmazottját letartóztatták, akiket korrupció gyanúja miatt hallgattak ki a hatóságok.
Az ügyvezetőhöz hasonlóan róluk sem tudni, hogy hol vannak, az AstraZeneca és a kínai kormány is hallgat.
A bejelentést követően a vállalat részvényei 5,2 százalékkal csökkentek kora délutánig.
Az angol–svéd vállalat évek óta az egyik legerősebb piaci pozícióval rendelkezik a nyugati gyógyszergyártók közül Kínában, amely a világ második számú egészségügyi piaca az Egyesült Államok mögött.
Ennek megtartása érdekében óriási összegeket fektetett be az országban, tavaly pedig bejelentette, hogy egy 450 millió dolláros gyárat tervez építeni, és nemrégiben számos licencszerződést is kötött kínai vállalatokkal.
A gyógyszergyártó közleményben közölte, hogy kínai műveletei „az AstraZeneca China jelenlegi vezérigazgatójának irányítása alatt állnak”, további részleteket azonban nem árultak el.
Belehaltak, belerokkantak: óriási pénzre perelik a Covid-vakcina gyártóját
Többtucatnyian perelték be a brit-svéd AstraZenecát, azt állítva, hogy belerokkantak a vállalat Covid-oltásába. A cég vakcinájának egyik mellékhatása olyan súlyos, hogy abba a betegek húszszázalékos eséllyel belehalnak. A világtörténelem egyik legnagyobb egészségügyi pere kezdődhet Nagy-Britanniában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.