BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A fúzió ellenére nőtt tavaly az Union Biztosító

A biztosító tavaly 2033-ig megújította az eredetileg 2023-ig tartó együttműködési megállapodását az Erste Bankkal.

A fúzió volt az elmúlt év legnagyobb kihívása az Union Biztosító életében

– emlékezett vissza az Union az Erste és a Vienna Life Biztosító összeolvadására Lehel Gábor, az Union Biztosító elnök-vezérigazgatója. Az áprilisi jogi fúziót a terveknek megfelelő szintig eljuttatott operációs fúzió követte, de vannak még idén is bőven megoldandó feladatok: az egyesült biztosítónak például jelenleg 39 bankszámla száma van és több, mint 100 eszközalapot kezel. Ezek összehangolása még zajlik.

Ami komoly előny, hogy

mindhárom korábbi tagbiztosító vezetője szerepet kapott az 5 tagú új boardban, s az is jó döntésnek bizonyult, hogy az irányítótestület tagjai már a fúzió előtt együtt dolgoztak.

Bár az anyacég, a bécsi Vienna Insurance Group (VIG) még nem jelentett, így pontos adatokat még nem közölhetett Lehel Gábor, ám annyit elárult, hogy piac 7,1 százalékos díjbevétel-növekedése alapján a társaság piaci részesedése nőtt (nagyobb volt a díjbevétel-bővülés). Emellett pedig a nyereség növelése terén is sikerült elérni a – Lehel Gábor szerint – sportos terveiket. Ezzel kapcsolatban az elnök-vezérigazgató a Világgazdaságnak hozzátette, hogy

mind három társaság önmagában nagyobb nyereséget tervezett 2018-ra, mint amit elért 2017-re, az időközben fúzionált cégek összesített nyeresége még ezt az értéket is meghaladta.

Az eredményességet befolyásoló hír az is, hogy a biztosító tavaly 2033-ig megújította az eredetileg 2023-ig tartó együttműködési megállapodását az Erste Bankkal.

A biztosító célja a 10 százalékos piaci részesedés elérése – a VIG a többi régiós országában jobban áll, miután Magyarországon viszonylag későn jelentek meg, ráadásul más országokkal szemben a magyar piacon igen komoly a verseny a biztosítók között.

Az életágban Lehel Gábor szerint már most elérték a 10 százalék feletti piaci részesedést, míg a nem élet területen az elmúlt évben sikeresen nyertek teret az autóbiztosítás terén.

Forrás: MTI

Kreatívabbak akarnak lenni és olyan szegmensekben akarnak hangsúlyos szerepet, ahol a versenytársak nem elég aktívak, s emellett új piaci területeket is keresnek. Ilyen volt 2014-ben a nyugdíjbiztosítás, s az utóbbi években pedig az egészségbiztosítás terület élvez prioritást.

Az idei évre változó cafeteria-szabályok miatt kedvezőtlenné vált az egészségbiztosítás piaca, ám az Union tapasztalatai szerint a piac visszaesése nem olyan drámai, mint ahogy korábban várták – a bérnyomás miatt a cégek inkább drágábban is megtartja a szolgáltatást, hogy a dolgozót maga mellett tudhassa. Emellett – hangsúlyozta Almássy Gabriella,

az életbiztosítási területet vezető igazgatósági tag – egyre több kis cég köt szerződést ügyfeleinek. Az Unionnak mintegy 300 ezer egészségbiztosítási szerződése van. A közeljövőben a biztosító saját ellátásszervező céget hoz létre.

Az új kormányzati tervekről – például az öngondoskodási államkötvény és az új jegybanki lakásbiztosítási koncepcióval kapcsolatban – egyelőre még nem láthatóak pontos információk – mondta Lehel Gábor. Raveczky Zsolt értékesítésért felelős igazgatósági tag erről úgy vélekedett, hogy az értékesítési hálózat, illetve a biztosítási kiegészítők okán a nyugdíjbiztosítás és az öngondoskodási államkötvény nem ugyanazt az ügyfélkört szólítja majd meg.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.