A lap állítása szerint
a Huawei titokban segített Phenjannak kiépíteni és karbantartani a vezeték nélküli kommunikációs hálózatot.
Az óriáscég a Panda International Information Technology nevű kínai állami vállalattal áll partneri kapcsolatban, és az észak-koreai munkát a Panda végzi. Így az Észak-Korea ellen hozott amerikai szankciókat megsértő Huawei szerepe rejtve maradt, vagy legalábbis nehezen kibogozható. A Huawei egyébként amerikai technológiát és alkatrészeket használ.
Az együttműködést alátámasztó dokumentumokat a Huawei egyik volt munkatársa adta át az amerikai lapnak.
Az informátor – retorziótól tartva – kifejezetten kérte neve elhallgatását.
Az amerikai kereskedelmi minisztérium nem kívánta kommentálni a lap információit. A tárca egyébként 2016 óta folyamatosan vizsgálja a Huawei és Észak-Korea kapcsolatait, de nyilvánosan soha nem kapcsolta össze a kínai céget Phenjannal.
A kereskedelmi minisztériumtól függetlenül az igazságügyi minisztérium banki csalással és az Irán elleni szankciók megsértésével vádolta meg a Huaweit, amely tagadta a vádakat.
A kínai óriásvállalat közleményben cáfolta, hogy üzleti kapcsolatai vannak Észak-Koreával.
A Huawei teljes mértékben tiszteletben tartja a törvényeket és szabályozásokat azokban az országokban és térségekben, ahol dolgozik, beleértve az export ellenőrzését és a szankciós törvényeket és szabályzókat
– olvasható a közleményben. A cég szóvivője, Joe Kelly mindazonáltal nem kívánt a The Washington Post részleteket firtató kérdéseire válaszolni. A szóvivő nem vitatta a laphoz eljuttatott dokumentumok hitelességét, bár nem is igazolta ezt.
A Panda nem kívánta kommentálni az információkat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.