Könnyebb lesz megbízható magánrendelőt találni, mert a privát szolgáltatókat tömörítő Primus Egyesület betegközpontú honlapot indít – jelentette be Leitner György, a szervezet elnöke. Emlékeztetett, hogy már léteznek gyűjtőoldalak, ahol orvosokat, rendelőket ajánlanak, de a minőséggel kapcsolatban ezek nem nyújtanak garanciát.
A Primus-tagoknál az elmúlt években 440 ezer orvos-beteg találkozó történt, csaknem 5 millió diagnosztikai vizsgálatot végeztek, és 4,5 milliárd forint adót fizettek be az államkasszába, miközben csaknem 3300 szakembernek adnak munkát.
Tavaly további négy új szolgáltatóval bővült a hálózat, így már kilenc tagvállalat szerezte meg azt a minősített szolgáltatói védjegyet, amelyet két évvel ezelőtt hoztak létre. Leitner György kiemelte, hogy
a magánegészségügy piaca Magyarországon 4-5 százalékos növekedés mellett évek óta töretlenül bővül, a háztartások a becslések szerint ezermilliárd forintot költenek egészségügyre.
A magánszolgáltatók ebből 300 milliárd forintnyi forgalmat generálnak, amelynek a harmada a szürkezónában jelenik meg.
Az, hogy a magánegészségügyi szolgáltatóknak is csatlakozniuk kell az elektronikus egészségügyi szolgáltatási térhez (EESZT), a szektor további kifehéredéséhez, transzparenciához vezethet
– mondta Bazsó Péter, a Duna Medical Center főigazgatója a Világgazdaságnak. Kifejtette, hogy az EESZT egy olyan lehetőség, amely muníciót ad az egészségügyi szolgáltatóknak ahhoz, hogy releváns adatokkal dolgozzanak, és feleslegesen ne végezzenek el vizsgálatokat.
A teljes cikket a Világgazdaság pénteki számában olvashatja!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.