Kis híján 40 százalékkal csökkent a Duna House április-június közötti adózott eredménye az egy évvel korábbihoz mérten – derült ki a cég második negyedéves üzleti beszámolójából.
A jelentős költségcsökkentések közepette a 2019 második negyedévihez mérten mindössze nyolc százalékkal esett vissza az értékesítés nettó árbevétele 1,9 milliárd forintra – a keddi piaczárás után publikált jelentés szerint.
A beszámolóban a cég menedzsmentje kiemelte, hogy a vírus okozta sokk után júniustól az ingatlanpiaci aktivitás már eléri vagy meghaladja az egy évvel korábbi szintet. A cégvezetés optimista üzenetet küldött a befektetőknek abból a szempontból is, hogy
idén szerintük legalább az öt éves stratégiai célkitűzésekben megfogalmazott 857 millió forintos konszolidált tisztított core adózott eredményt el fogják érni.
Szintén kedvező, hogy a cégcsoporthoz tartozó MyCity Residence lakásprojektből származó profit meghatározó része elismerésre kerülhet az év harmadik negyedévében, mivel a DH nemrég megszerezte az ingatlanok használatbavételi engedélyeit.
Az első negyedévet a közvetítő vállalat mintegy 2,46 milliárd forint nettó árbevétellel fejezte be. A DH 265 millió forintos adózott eredménye akkor majdnem 100 millió forinttal haladta meg a 2019. első három havi eredményét. Működésükre ekkor még csak kisebb hatással volt a koronavírus okozta világjárvány.
Március utolsó hetében így is 67 százalékos visszaesés mutatkozott meg éves alapon a lakóingatlanok adásvételénél. Az ingatlancég a koronavírus-járvány hatásait leszámolva is mozgalmas félévet tud maga mögött. Augusztus elején a Scope Ratings hitelminősítő a jegybank által minimálisan elvártnál jobb besorolással látta el a DH kibocsátandó kötvényeit,
ezért a vállalat még augusztus utolsó napján végre is hajtja kibocsátását, mellyel 3,4 milliárd forintot kelet-közép-európai regionális terjeszkedése finanszírozására fordítana, de bőven juthat a friss forrásból a másik kitűzött célra, a korábban keletkezett adósság csökkentésére is.
Az ingatlanpiaci szereplő nyár végén közzétette öt éves stratégiáját is, melyben a menedzsment 17,8 milliárd forintos bevétel mellett öt év múlva már 3,2 milliárd forintos EBITDA-val és 2,2 milliárdos adózott eredménnyel tervez. A Concorde korábbi elemzése szerint pedig elérhetők a cég által vázolt célkitűzések. Támogatja a társaságot az is, hogy saját méréseik szerint a hazai ingatlanpiacon megvalósul a V-alakú visszarendeződés a járvány után.
A Duna House augusztus elején felosztott (tizedelt) értékpapírjai 330 forinton várták a zárás után érkező gyorsjelentést. A befektetők feszült kivárása abból is látszik, hogy egyetlen kötés sem volt a cég részvényeivel, pedig a papír kurzusa nemrég 350 forintnál is járt, ami öthavi csúcspontot jelentett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.