Negyvenhat magyar kis- és középvállalkozás (kkv) külpiacra jutását támogatja a kormány a 25 milliárd forintos Nemzeti exportvédelmi programon belül meghirdetett 2 milliárd forintos keretösszegű pályázatnak köszönhetően, közülük az első a Fejér megyei Szabadbattyánban működő LogSol Kft. – jelentette be a külgazdasági és külügyminiszter hétfőn a cég telephelyén.
Szijjártó Péter a támogatói okirat átadását követően hangsúlyozta: a világjárvány közepén is az a cél, hogy a magyar gazdaság eredményeit megvédjék, ennek egyik legfontosabb záloga az exportteljesítmény fenntartása és új külpiacok megszerzése.
Nem túlélni szeretnénk, hanem erősebbnek lenni, mint a járvány előtt
- fogalmazott a miniszter, hozzátéve: ehhez elengedhetetlen, hogy a versenyképes magyar termékeket a külpiacokon eladják, ezért született meg a támogatási program is.
A tárcavezető közölte:
a külpiacra jutás támogatására kétmilliárd forintot szánnak,
ebből a keretből a LogSol 18,5 millió forintot kap, hogy a török piacokon sikeres lehessen. Szijjártó Péter szerint ha a koronavírus-járvány 2008-ban jött volna, akkor „minden bizonnyal ledöntötte volna a lábáról a magyar gazdaságot”.
Az elmúlt tíz év erőfeszítései azonban életerős gazdaságot eredményeztek, amely a munkát támogató gazdaságpolitikának és a magyar emberek szorgalmának, kreativitásának köszönhetően a legnagyobb növekedést produkálta tavaly az Európai Unióban – mondta.
A miniszter megjegyezte, hogy 2017-ben a magyar exportteljesítmény 100 milliárd euró fölé jutott és azóta is nő, tavaly minden idők legnagyobb exportteljesítményeként 109 milliárd euró volt.
Jelezte, hogy
a GDP és az export aránya 85 százalék, ami a hatodik legmagasabb érték az unióban,
miközben Magyarország a harmincnegyedik legnagyobb exportteljesítménnyel bír a világon, lakosságszáma ehhez képest mindössze a 92. helyen van.
Vargha Tamás, a térség fideszes országgyűlési képviselője örömének adott hangot, hogy a kormány támogatja a pandémia miatt nehéz helyzetbe került expotőröket, és azokat, amelyek „új hídfőállásokat kívánnak elfoglalni”.
Kovács Tamás a LogSol Kft. vezérigazgatója elmondta, hogy külpiaci projektjük volumene 30,89 millió forint, amihez a magyar állam 18,5 milliós támogatást nyújt.
Közölte: a 2001-ben alakult cég az alternatív elektromos energia szolgáltatás piacán dolgozik,
mobil aggregátorokat gyártanak és értékesítenek bel- és külpiacon egyaránt.
A 2017-ben megkötött török-magyar államközi megállapodás keretében kezdtek együttműködni Törökország harmadik legnagyobb aggregátor gyártójával, s a támogatás segítségével az általuk tervezett és gyártott Magyar Agregátor (MAAG) termékeket szeretnék bevezetni az ottani piacra.
A nyilvános cégadatok szerint a LogSol Kft. 2019-ben 732,7 millió forint nettó árbevételt ért el 53,3 millió forint nyereség mellett. Tavalyelőtt a cég 558,9 millió forint nettó árbevételt és 65,4 millió forintos nyereséget könyvelt el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.