Vételre ajánlja a DM-Ker részvényeit a német Dr. Kalliwoda Research GmbH – derül ki a tőzsde honlapján kedden közzétett elemzésből, amely a részvények 12 havi előretekintő célárát 76 forintban állapította meg. Az építőipari és mezőgazdasági gépek forgalmazásával foglalkozó DM-Ker – amint azt az elemzőcég is hangsúlyozza – az elmúlt évtizedben minden egyes évben növelni tudta bevételeit.
Míg 2010-ben csupán 539 millió forintos forgalmat ért el, tavaly már 10 milliárd forint fölé emelkedett az árbevétele.
Bár az idén az előrejelzés szerint a járvány miatt megtörhet a trend, és mintegy 6 százalékkal, 9,5 milliárd forintra csúszhatnak vissza a cég értékesítései, az elemzés szerint jövőre már a 11 milliárd forintot, 2022-ben pedig a 13,6 milliárd forintot is túlléphetik a bevételei. A nyereséges működés ugyan idén sem került veszélybe, ám a tavalyi 276 milliós nettó profit 185 millió forintra olvadhat, két év múlva viszont már 400 millió fölé kerülhet.
A vállalat nem tett le korábban bejelentett akvizíciós terveiről sem, már folyamatban is van néhány – hozzávetőlegesen 1,5-2 milliárd forintos árbevételre képes – társaság átvilágítása, noha konkrét ajánlatot még nem tett a DM-Ker. A német elemzőcég a várható forgalomnövekedés kiszámításakor ezért csak az organikus bővülést vette figyelembe. Az elemzés a DM-Ker erősségeként említi, hogy a legnagyobb márkákat képviseli Magyarországon, az építőipari gépek piacán például a cseh Bobcatet és a koreai Doosant, míg a mezőgazdasági gépekén egyebek között az Agrifacot és a Stortit. Az értékesítést emellett színvonalas szervizszolgáltatás egészíti ki.
A társaság az építőipari gépek hazai kereskedelmében a második legnagyobb forgalmat mondhatja magáénak, a később elkezdett agrárgép-értékesítéssel azonban még nem került be az elitbe, jóllehet az elmúlt években itt is javított a pozícióján. Egyébként mindkét területen nagyon nehéz és tőkeigényes a piacra lépés, ezért új kihívókra nem kell számítani.
A DM-Ker stabilitását növeli, hogy széles körű ügyfélbázissal rendelkezik. Legnagyobb vevőjének részesedése a bevételéből 2019-ben a 6 százalékot sem érte el, a tíz legnagyobbé pedig 25 százalék alatt maradt.
A társaság az első tőzsdei évében részvényenként 1,9 forint osztalékot fizetett, papírjainak utolsó záróára pénteken 80 forint volt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.