Az USA-ban gyártott Pfizer, Moderna illetve Johnson & Johnson vakcinák első szállítmánya június végén hagyhatja el a tengerentúlt. Az Egyesült Államok összesen 80 millió dózisnyi oltóanyagot szállíthat külföldre a félév végén. Már korábban döntöttek arról, hogy 60 millió adagot exportálnak a tengerentúlon nem engedélyezett, de ott több helyszínen is gyártott AstraZeneca vakcinából – többek között a koronavírus-járvány pusztító második hullámával küzdő Indiába –, a maradékot pedig az USA-ban engedélyezett három oltóanyag közül valamelyikből. Hogy melyikből, arról később dönt a Fehér Ház, ahogy arról is, hogy mely országok kaphatnak az amerikai gyártmányú és FDA-engedéllyel is rendelkező vakcinákból.
Az amerikai elnök bejelentése kevesebb mint egy héttel azután érkezett, hogy a WHO felszólította az oltási kampánnyal jó ütemben haladó országokat (az EU mellett többek között az Egyesült Királyságot és az Egyesült Államokat), hogy a náluk lévő vakcinákból ne a gyermekeket kezdjék el oltani, hanem inkább adják át a tartalékaikat azoknak a szegényebb országoknak, amelyek tőlük jóval el vannak maradva polgáraik beoltásában.
https://www.vg.hu/kozelet/egeszsegugy-kozelet/a-who-elobb-adna-oltast-a-covax-orszagoknak-mint-a-gyerekeknek-3765523/
Vélhetően azonban nem Tedros Adhanom Ghebreyesus figyelmeztetése volt az, ami rábírta az amerikai elnököt, hogy változtasson a vakcina-politikáján. Sokkal inkább az a tény, hogy az oltási hajlandóság látványosan visszaesett az Egyesült Államokban, annak ellenére, hogy ott már a 12-15 évesek oltása is nagyüzemben folyik.
https://www.vg.hu/vallalatok/egeszsegugy/engedelyeztek-a-pfizert-a-12-15-eveseknek-3754012/
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.