Az Allianz Csoport erős első negyedévet zárt, jó eredményekkel kezdte az évet. A konszolidációs és árfolyamhatásoktól mentes teljes díjbevétel 41,4 milliárd euró, amely az előző évi szinthez képest változatlan eredmény – írja a pénzintézet közleményében.
A 2021. évi első negyedév:
Az Allianz Csoport számára remekül indult a 2021-es év, és továbbra is sikeresen birkózik meg a világjárvány hatásaival. A csoport valamennyi üzletágában kiváló teljesítményt ért el, így erőteljes fellendülés történt a vagyon- és felelősségbiztosítási, valamint az élet- és egészségbiztosítási ágazatokban egyaránt.
A teljes díjbevétel 2,6 százalékkal, 41,4 milliárd (2020. első negyedév: 42,6 milliárd) euróra csökkent, míg ezen mutató az árfolyam- és konszolidációs hatásoktól megtisztítva az előző évi szinthez képest nem változott.
A működési eredmény 2,3 milliárd euróról 44,8 százalékkal, 3,3 milliárd euróra nőtt, melyhez valamennyi üzletág hozzájárult.
A Nem-élet biztosítási üzletágban a működési eredmény erőteljes emelkedést mutatott a magasabb biztosítástechnikai eredmény következében, amely a természeti károk normalizálódásának, illetve az alacsonyabb egyéb kárigényeknek köszönhető (ez utóbbi, a COVID-19-hez kapcsolódó károk miatt, 2020. első negyedévében jelentősen rosszabb képet mutatott).
A vállalatcsoport élet- és egészségbiztosítási üzletágában a működési eredmény a befektetési eredményhányad megugrása miatt jelentősen növekedett. A vagyonkezelési üzletág működési eredményének bővülését kedvezően befolyásolta a harmadik féltől származó kezelt vagyon magasabb átlagértéke, a megemelkedett teljesítménydíj, valamint a szigorú költségfegyelem. A részvényesek számára megtermelt adózott eredmény 83,4 százalékkal, 2,6 (1,4) milliárd euróra nőtt, elsősorban a működési eredmény növekedésének, és kisebb mértékben az alacsonyabb értékvesztés révén javuló nem-működési eredménynek köszönhetően. A magasabb jövedelemadók ezt némileg ellensúlyozták.
Az egy részvényre jutó nyereség alapértéke (EPS) 85,2 százalékkal, 3,36 euróról 6,23 euróra emelkedett. Az évesített sajáttőke-arányos nyereség (ROE) 16,7 százalékot tett ki (2020 teljes év: 11,4 százalék). A Szolvencia II. irányelv szerinti tőkemegfelelési mutató a 2020 végi 207 százalékhoz képest 2021 első negyedévének végére 210 százalékra emelkedett.
Különösen az ingatlan- és az életbiztosítási szegmens növekedett jelentősen.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.