Az amerikai kormány 6,4 milliárd dollárnyi (2,2 ezermilliárd forint) támogatással segíti a Samsungot, hogy kiterjessze csipgyártását Texas középső részére. Az állam célja, hogy fellendítse az amerikai csipgyártást, ezért a 2022-ben kezdődött „csip és tudomány” törvény részeként támogatják két csipgyártó létesítmény, egy kutatóközpont és egy csomagolóüzem megépítését a texasi Taylorban.
A támogatás lehetővé teszi a Samsungnak az austini félvezetőgyártó létesítmény bővítését is, miközben növeli a repülőgépekhez, honvédelemhez és autókhoz szükséges csipgyártást – idézte a Reuters Gina Raimondot, a kereskedelmi minisztérium titkára.
Ezek a beruházások lehetővé teszik az Egyesült Államok számára, hogy ismét a világ élére álljon, nem csak a félvezetők tervezésében, hanem a gyártás, a fejlett csomagolás, valamint a kutatás és fejlesztés terén is
– mondta Raimondo. Ezzel a beruházással az Egyesült Államok csökkentené szeretné függését Kínától és Tajvantól. A Félvezetőipari Szövetség (SIA) adatai szerint az Egyesült Államok részesedése a globális félvezetőgyártási kapacitásból az 1990-es 37 százalékról 2020-ra 12 százalékra esett vissza.
A Samsung beruházása az egyik legnagyobb külföldi közvetlen befektetés az Egyesült Államok történetében. Más csipgyártók sem panaszkodhatnak: az Intel 8,5 milliárd támogatásra és 11 milliárdos kölcsönre jogosult, míg a TSMC 6 milliárd dollárt és 5 milliárd dollár kedvezményes kölcsönt kap. A következő hetekben pedig bejelenthetik a memóriacsipeket gyártó Micronnak szánt összeget is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.