A koronavírus elleni egyik legelső, mRNS-alapú, koronavírus elleni védőoltás kifejlesztéséről híressé vált, a Nobel-díjas Karikó Katalin kutatásainak is részben otthont adó német gyógyszeripari cég, a BioNTech felvásárolja a Biotheus nevű kínai biotechnológiai startupot – közölte a két vállalat szerdán.
A tájékoztatás szerint a BioNTech 800 millió dollárt fizet a kínai cégért, mellyel már tavaly stratégiai megállapodást kötött. Bizonyos mérföldkövek elérése esetén pedig további 150 millió dolláros kifizetésre kerülhet sor. A Handelsblatt tudósítása szerint a BioNTech úgy számol, hogy a tranzakció a következő év első három hónapjában zárul le.
Az ügylet eredményeként a BioNTech kezébe kerülnek az egyelőre BNT327 néven ismert gyógyszer jogai, amit a mainzi központú vállalat már a korábbi együttműködés során elnyert, ám csak Kína kivételével. Bár azt nem tudni, hogy a német vállalat a stratégiai megállapodásért mennyit fizetett,
a közel egymilliárd dolláros vételár a szerződés kínai kiterjesztéséért azt sugallja, hogy a BioNTech bízik a kezelés hatékonyságában.
A felvásárlással a német cég kínai jelenléte is nőni fog, hiszen klinikai vizsgálatok lefolytatását lehetővé tevő kutatás-fejlesztési központhoz és gyárhoz is jut majd az ázsiai országban, a Biotheus több mint 300 dolgozója mellett.
Ugur Sahin, a BioNTech vezérigazgatója elmondta: hisznek abban, hogy a BNT327/PM8002 új lehetőséget nyithat a súlyos onkológiai betegségek kezelésében. A gyógyszerrel kapcsolatos folyamatok a második fázisú klinikai vizsgálatoknál járnak, mellrákot és előrehaladott kissejtes tüdőrákot gyógyítanának így, de különböző kombinációkban folynak egyes fázisú vizsgálatok más tumorok kezelésére is. A gyógyszer engedélyezéséhez három klinikai fázisban kell bizonyítani a biztonságosságát és a hatékonyságát.
Az idei év végén és jövőre újabb vizsgálatok indulnak, és a BioNTech különböző kombinációkban további kutatásokat is tervez.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.