A Huawei Technologies arra kérte az amerikai bíróságot, hogy utasítsa el annak a szövetségi vádiratnak nagy részét, amelyben a kínai távközlési vállalatot azzal vádolják, hogy technológiai titkokat próbált ellopni amerikai riválisaitól, és félrevezette a bankokat az iráni üzleti tevékenységével kapcsolatban.
A Reuters értesülései szerint a brooklyni szövetségi bíróságon péntek este benyújtott beadványában a Huawei azt állította, hogy nincs bizonyíték az összeesküvésre, és a vádat az igazságügyi minisztérium „megalapozatlan” Kína-ellenes kezdeményezése részének nevezte, amelynek célja a Kínához kötődő személyek és vállalatok üldözése.
A technológiai óriás szerint több vádpont az Egyesült Államokon kívüli tevékenységekre vonatkozott, míg a banki csalás vádja az „ellenőrzéshez való jog” elméletén alapult, amelyet az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága tavaly elutasított egy nem kapcsolódó ügyben.
Az amerikai kormány úgy ment neki vállalatunknak, hogy megpróbálják a legkisebb hibát is felfújni. Ilyet azonban nem találtak, így most nem létező bűncselekmények miatt hurcolnak meg minket
– közölte a Huawei, hozzátéve, hogy a tárgyalás időpontja, amelyet 2026. január 5-re tűztek ki, kifejezetten az ügy elhúzását célozta meg.
A sencseni székhelyű Huawei több mint 170 országban működik, és mintegy 207 ezer alkalmazottja van.
A Huawei a világban az amerikai szankciók előtt és után
A washingtoni kormányzat 2017 decemberében kezdte meg Huawei elleni hadjáratát, amikor is megtiltotta a védelmi minisztériumnak, hogy a cég termékeit vásárolja. Ennél fájdalmasabb volt a kínai vállalat számára, hogy 2019-ben felkerült az amerikai kereskedelmi minisztérium feketelistájára, az ezen szereplő vállalatoknak az amerikai cégek csak külön engedéllyel adhatnak el bizonyos technológiákat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.