BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok
robotkutya

Robotkutya-tesztelésbe kezdett egy magyar logisztikai cég

A Boxy és az Infuze Robotics partnersége mérföldkő lehet. A robotkutyák hasznos támogatói lehetnek a logisztikának és az e-kereskedelemnek.

A Boxy fulfillment központ az ipari- és fogyasztói robotika területén meghatározó Infuze Robotics céggel partneri együttműködésben pilot programot indít, amelynek célja a Unitree négylábú robotplatformok, hétköznapi nevükön robotkutyák e-kereskedelmi alkalmazási lehetőségeinek feltérképezése – derült ki a vállalat hétfői közleményéből.

robotkutya
A Boxy megkezdte a robotkutyák tesztelését / Fotó: Boxy

A mos bejelentett projekt keretében a bonyolult raktárkörnyezetben való navigálás mellett a robotkutyák feladatai közé tartozik majd többek között 

  • a készletgazdálkodás, 
  • a biztonsági ellenőrzések és 
  • a minőség-ellenőrzési folyamatok valós idejű optimalizálása. 

A fejlett érzékelőkkel és mesterséges intelligenciával működő robotok 

megfelelő felszereltség esetén képesek önállóan közlekedni a raktári területeken, alkalmazkodva a változó elrendezéshez, együttműködve más technológiákkal, beleértve akár a szállítószalagokat és az automatikus kiszedőrobotokat.

„A mesterséges intelligencia alapú robotika és az automatizálás új dimenziókat nyit a raktári működés, illetve a rendelésteljesítés hatékonyságának növelésében, valamint egyértelműen kijelölik az e-kereskedelem fejlődésének irányát. Fejlesztési programunk célja, hogy az úttörő technológiák alkalmazásának tesztelése révén olyan korszerű megoldásokat fedezzünk fel, melyek hatékonyabb operatív működést tesznek lehetővé, és még jobb kiszolgálást biztosítanak a webáruházak, valamint vásárlóik számára” – ismertette Táncsics András, a Boxy vezérigazgatója.

Több feladatot is kapnak a robotkutyák

Kiemelte, hogy a kísérleti projekt keretében Unitree B2 és Unitree Go2 robotkutyákat tesztelnek majd, melyek olyan feladatokat is ellátnak, mint a valós idejű adatgyűjtés, készletelemzés és veszélyfelismerés. Érzékelőik és kameráik segítségével biztonsági ellenőrzéseket végezhetnek, figyelemmel kísérve olyan környezeti tényezőket, mint a hőmérséklet és a levegőminőség, amelyek azonosításával azonnal értesíthetik az emberi kezelőket a hatékonyságot, továbbá a biztonságot veszélyeztető eltérésekről. A négylábú robotok ezenkívül segíthetik a rutin készletellenőrzéseket, jelzést adva elhelyezési hibákról vagy a csökkenő készletről, de optimalizálhatják az állásidőt is, biztosítva ezzel a rendelések időben történő teljesítését.

Körömi János, az Infuze Robotics ügyvezetője elmondta, hogy robotjak kiemelkedő mobilitása és intelligens érzékelőrendszerei képesek új szintre emelni a raktári műveleteket, ezzel is megkönnyítve az automatizált feladatokat, javítva az üzem hatékonyságát.

A Bocy által bevetett robotkutyák nem az első önjáró robotok a magyar gyárakban. Augusztusban az Audi számolt be róla, hogy egy éven keresztül tesztelt hasonló eszközöket a győri gyárában.

Ajánlott videók

Továbbiak

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.