Egyszer minden tradíciónak vége szakad, ez történt a legendás Estée Lauder esetében is: a pénteki közgyűlésen ugyanis végérvényessé vált, hogy a fonal megszakad, s legnagyobb amerikai szépségipari cég közvetlen irányítóinak névsorában nem találkozhatunk a Lauder névvel.
Az ehhez vezető út nem volt botrányoktól mentes, de ezeket az alapító família megpróbálta végig a kulisszák mögött tartani. A The Wall Street Journal viszont fellibbentette a fátylat az ármánykodás és a családon belüli viszályok soráról.
Az irányítást magához ragadni kívánó legkisebb Estée Lauder unoka, Jane és unokatestvére, a céget 2009 óta ügyvezető elnöki pozícióban irányító William közötti csatározások nem vezettek volna kenyértöréshez, ha a cégnek jól menne a sora.
Ám ez nem így van, a szépségipar királynője egyre gyengébben teljesít, megszenvedi
A részvényárfolyam egy év alatt megfeleződött, 25 milliárd dollárra esett, a cég Amerikára összpontosító stratégiája bukásra ítéltetett, úgyhogy ezek folyományaként a személyi változtatások – a dinamikus szemlélet térnyerésével kombinálva – elkerülhetetlennek látszottak.
A dinamikát az igazgatósági tagként funkcionáló, s kifelé a Lauder família tagjai közül a legintenzívebben kommunikáló médiaszereplő, az 51 éves Jane vitte volna a rendszerbe, aki unokabátyja posztjára pályázott.
Igazgatósági berkekben vívott háttérmunkája azonban nem volt annyira meggyőző, hogy maga mögé állítsa a részvényeseket, így a mostani közgyűlésen a csorbított hatáskörrel bíró ügyvezető alelnöki posztot kínálták volna fel számára, de ebből nem kért. Már szeptemberben jelezte, hogy ez nem felel meg az ambícióinak. Szerinte
a családi vállalkozás William Lauder regnálása alatt gyakorlatilag tönkrement,
s ennek a véleményének az igazgatósági tagoknak még szeptemberben elküldött levelében hangot is adott. Egy füst alatt szorgalmazta rokona félreállítását is.
Időközben a vállalat új vezérigazgatót választott, de a posztra ácsingózó Jane erre képesítése szerint nem lett volna alkalmas. Az üzleti lap forrásai szerint Jane levelét sértődöttségből írta, amint kiderült, hogy nem számítanak rá, mint a céget a válságból kivezető potenciális vezérigazgatóra.
Ezt a feladatot október végén egy tapasztalt régi harcosra, Stéphane de La Faverie-re bízták. A 64 éves William pedig – igaz, nem a levél hatására – lemondott az ügyvezető elnöki posztról, kiszállva a napi operatív tevékenységből.
Kifelé azonban az összetartás látszatát fenntartották,
miszerint igazgatósági tagként vállvetve az 1946-ban alapított, évi 15 milliárd dolláros forgalmú szépségipari vállalatóriás jövőjén dolgoznak, megfelelve a legendás Estée Lauder örökségének. A Lauder név persze mindenütt megjelenik, William apja, a céget felfuttató Leonard Lauder is tiszteletbeli elnök marad, de hát a menedzselési feladatok ellátását már ideje volt új szakemberre bízni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.