Álmosan kezdte a hetet a forint. Hétfőn reggel a svájci frankkal szemben erősödött, de az euró és a dollár ellenében a péntek esti forintjegyzéssel várta a devizapiac a befektetőket. Délutánra azonban enyhe forintgyengülés bontakozott ki. Az euró-forint visszatért a 394–395-ös ellenállási zónába.
Különösebb fundamentális magyarázatot nem kínáltak a hétfői hírek. Feltűnő volt azonban, hogy a egy kisebb gyengülési hullám mindhárom visegrádi deviza piacát felkavarta. Amíg az euró-forint 392,88 közeléből 394,84 közelébe emelkedett, addig az euró-zloty 4,27 alól 4,28 fölé szúrt, az euró-cseh korona jegyzése pedig 25-ről 25,11-ig menetelt. Ám az euró-zloty hamar visszasüllyedt a kiinduló pont közelébe.
A három régiós deviza gyengülésének hátterében az euró napi mozgása állhat.
A kiábrándító európai BMI (beszerzési menedzser index) adatok hatására ugyanis lefelé vette az irányt az euró-dollár árfolyama, vagyis az euró gyengült a dollárral szemben. Már délelőtt a 30 napos mozgóátlag közelében járt a jegyzés, mely 1,108-nál képez fontos támaszt. Ám ennek letörésére ezúttal nem került sor, a kurzus hamar visszakúszott 1,11-ig.
A tapasztalatok szerint, a dollár erősödése a feltörekvő devizák, így a magyar forint, a lengyel zloty és a cseh korona gyengülését szokta okozni. Azt is észre kell venni, hogy a dollárhatás csak időleges volt, s a forint nem lépett ki a sávból. Vagyis
a reggeli oldalazást délutáni sávozás követte.
Tőzsdezárás előtt az euró-forint 394,75 közelében mozgott.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.