Harmincöt év után levették a Broadway műsoráról Az operaház fantomját vasárnap, az utolsó előadás közönsége álló tapsviharral búcsúztatta Andrew Lloyd Webber ikonikus musicaljét. Ez volt a 13 981. előadás a Majestic Színházban, és Az éj zenéje reprízével zárult, amelyet jelenlegi és korábbi szereplők – köztük a Christine Daaé szerepét eredetileg játszó Sarah Brightman –, valamint utcai ruhás stábtagok adtak elő.
A Broadway történetének leghosszabb ideig futó darabját szerző Andrew Lloyd Webber az utolsó előadást fiának, Nicknek ajánlotta, aki hosszas betegeskedés után a múlt hónapban halt meg gyomorrákban és tüdőgyulladásban. Nick 43 éves volt. Cameron Mackintosh producer reményét fejezte ki, hogy sok más nagy musicalhez hasonlóan előbb-utóbb Az operaház fantomja is visszatér a színpadra a Broadwayn. Szerinte mindez csak idő kérdése.
A darab 1988. január 26-i bemutatója óta állandó része volt a Broadway repertoárjának, átvészelve recessziót, háborút, terrorizmust és kulturális változásokat.
Ugyanakkor a koronavírus-világjárvány során kiderült, hogy hatalmas szereplőgárdája, zenekara és kidolgozott díszletei, kosztümjei miatt túl költséges műsoron tartani. A Gaston Leroux azonos című regényén alapuló musical egy torzszülött zseni történetét meséli el, aki a párizsi Operaházban él, és beleszeret az ártatlan fiatal tehetségbe, Christine Daaébe.
Az utolsó előadásban Emilie Kouatchou játszotta Christine szerepét, míg a bakteriális fertőzéssel küzdő Ben Crawford helyett Laird Mackintosh bújt a Fantom bőrébe. Kouatchou volt az első fekete nő, aki eljátszhatta Christine szerepét New Yorkban.
Az este folyamán levetítettek egy videót azokról a színészekről, akik az elmúlt harmincöt évben megfordultak a főszerepekben. A teremben hemzsegtek az egykori Christine-ek, Raoulok és Fantomok. A darab végén arany és ezüst konfettizápor hullott a színpadra a musical hírhedt csillárjából. Az első produkciót 1986-ban mutatták be Londonban, és azóta 183 városban több mint 70 ezerszer adták elő. A musicalt 17 nyelvre fordították le, és több mint 145 millióan látták.
Csak a Broadwayn több mint 1,3 milliárd dolláros bevételt hozott. Az operaház fantomjának eredetileg februárra tervezett záró előadását április közepére tolták, miután a hatalmas érdeklődés miatt a heti bevétel összege meghaladta a hárommillió dollárt.
A Broadway leghosszabb ideje futó műsora címet most a Chicago vette át, amelyet 1996-ban mutattak be először.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.