Mindenkit érdekel, hogy ki a világ leggazdagabb embere. Jelen pillanatban a Bloomberg milliárdos indexe szerint Elon Musk a legvagyonosabb ember a Földön a 233 milliárd dolláros vagyonával. A gazdagság viszont a popkultúrát, filmeket, könyveket és képregényeket is megihleti. A fantázia világában számtalan mérhetetlenül gazdag karaktert alkottak már meg. Közülük gyűjtöttük össze a leggazdagabbakat.
A kitalált karakterek vagyonát hol könnyebb, hol nehezebb meghatározni. Listánk a Wealth gyűjtése alapján készült, akik a Forbes Fictional 15 listájában szereplő adatok alapján dolgoztak. A teljesség érdekében a The Richest számaival is kiegészítettük a listát. A gyűjtésünkben található összegek alapját a karaktereket tartalmazó művek adják, amit adott esetben az inflációval kellett kiigazítani.
Apró spoilerrel kezdenénk a cikket, hiszen fontos információ, hogy Gothem City leggazdagabb embere, Bruce Wayne nem más, mint a köpenyes igazságosztó, Batman. A karaktert 1939-ben alkotta meg Bob Kane és Bill Finger a Detective Comics képregénysorozat számára. Bruce Wayne, vagyis Batman kezdetben valóban egy nyomozó volt, a füzet szerint a világ legnagyszerűbb detektívje. Az évek alatt a képregényekben, sorozatokban, filmekben és videojátékokban a karakter sokat változott, míg végül elérte a ma ismert formáját.
Bruce Wayne igazságosztó alteregójának a valóságban nincs szuperképessége, a bűn ellen mérhetetlen vagyonával és high-tech kütyüivel küzd. De valóban mérhetetlen lenne az a vagyon? A valóságban nagyon is számszerűsíthető. A képregényekből ismert számokat az inflációval kiigazítva azt mondhatjuk, hogy a
Bruce Wayne teljes vagyona nagyjából 12,45 milliárd dollár lehet.
Miből lett ennyi pénze az igazságosztónak? A vagyon nagy részét szüleitől örökölte, akik főként a hadiiparra építették fel a Wayne Enterprises nevű cégüket.
Idén a híres címek rajongói és akár az építészet kedvelői is jól járnak az újdonságokkal és a már évek óta népszerű készletekkel. A Lego idei legnagyobb bejelentése a Barad-dur, azaz Szauron tornya A Gyűrűk Ura könyvekből és filmekből. A szett különlegessége, hogy a torony belsejét sem a könyvekben, sem pedig a filmekben nem mutatták be.
Újabb szuperhős a listán Tony Stark, vagyis Vasember. Tony szintén örökölte a vagyonát, ami Bruce Wayne-hez hasonlóan a hadiiparból nőtte ki magát. Láthatóan a pénz igazi szupererőnek számít, hiszen Vasember erejének is ez a forrása.
Tony Stark a becslések szerint 16,78 milliárd dollárral rendelkezhet,
amiből futja a Vasember páncélok megépítésére.
Tony Stark karakterét Stan Lee találta ki a Marvel Comics számára 1963-ban. Azóta a szuperhős világszerte hatalmas népszerűségre tett szert, különösen a Marvel Moziverzumban betöltött központi szerepe miatt.
Emlékszünk még rá, hogy a 2010-es évek elején mekkora hype volt az Alkonyat könyvek és filmek körül? A történet mellékszereplője, Carlisle Cullen nemcsak azzal lopta be magát a rajongók szívébe, hogy egy halhatatlan vámpír, hanem azzal is, hogy rendkívül gazdag. A civil életben orvosként dolgozó Carlisle az 1600-as években született, szóval volt ideje felhalmozni 62,24 milliárd dolláros vagyonát. Emberfeletti képességeinek hála a karakternek nem kellett repülőgépekre és szuper-páncélokra költeni a pénzét, ehelyett a hosszútávú befektetéseket választotta. 400 év alatt bőséges hozam jöhet össze a kamatokból.
Carlisle Cullent Stephenie Meyer írónő alkotta meg a 2005-ben kiadott Alkonyt regényéhez. A könyvsorozat akkora siker volt szerte a világon, hogy 2008-ban megjelent az első filmadaptációja, ami majdnem 400 millió dollárt termelt szerte a világon. Ez még így is apró pénz a jóságos vámpír vagyonához képest.
J. R. R. Tolkien minden idők egyik legnagyobb írója, aki egy teljes mitológiát alkotott meg az A Gyűrűk Ura regénnyel. Tolkien világa több évezrednyi történetet foglal magába, aminek egyik apró szelete a gyerekeknek szánt A Hobbit. A rövid, alig több mint 300 oldalas könyvet 1937-ban publikálták, a közönség ekkor ismerkedhetett meg a rettenetes sárkánnyal, Smauggal.
Smaug elfoglalta a törpök királyságát, a Magányos hegyet, aminek a mélyén mérhetetlen vagyont halmoztak fel. Becslések szerint 73,2 milliárd dollárnyi arany lapult a hegy alatt, amin a gonosz sárkány őrködött. Azt nem tudni, hogy ebbe az összegbe beleszámolták-e az Arkenkövet, vagyis a Hegy Szívét.
A Kacsamesékhez egy rendkívüli eset köti hozzá a magyarokat, mégpedig Antall József halála. 1993. december 12-én gyerekek százezrei nézték a televízióban, ahogy Dagobert bácsi mérgelődik egy gonosz bálna miatt, amelyik felfalta a vagyonát, mikor egyszer csak elsötétült a kép és megszólalt a Chopin gyászindulója. Az adást megszakítva ekkor jelentették be, hogy meghalt a rendszerváltás utáni első szabadon választott miniszterelnökünk, Antall József.
A Kacsamesék egy amerikai televíziós sorozat volt, amit Carl Barks képregényrajzoló figurájára, Dagobert McCsipre építettek fel. A karakter Donald kacsa gazdag és zsugori nagybátyjaként került be a képregényfüzetekbe, majd végül megkapta a saját történeteit.
Dagobert bácsi végül a világ leggazdagabb kacsájaként vonult be a fiktív karakterek közé, aki aranybányáinak köszönhetően nagyjából 88,49 milliárd dollárt halmozott fel.
A Fekete Párduc nevű szuperhőst Stan Lee alkotta meg 1966-ben a Marvel Comics számára. A jelmezbe bújt T'Challa gazdagsága nem meglepő, hiszen a képregényekben és a filmekben egy fiktív afrikai ország, Wakanda királya. A Marvel világában Wakanda számít a leggazdagabb országnak, mivel kizárólag itt bányászható a képregényvilág legerősebb féme, a vibránium. A képregények elég összetett gazdaságot rendszert alkottak meg a kitalált fém köré, ami a füzetek alapján grammonként 10 ezer dollárt ér. Így nem is csoda a kitalált ország gazdagsága.
Egy gazdag ország királya pedig mégsem nélkülözhet, pláne ha az illető egy szuperhős. A történetek szerint T'Challa király vagyona eléri a 10 ezer milliárd dollárt, amivel köröket ver a denevér- és bádogember jelmezbe bújt társaira. Ráadásul a Fekete Párducnak még szuper ereje is van, így a király az abszolút győztes.
A T'Challa királyt a Marvel filmes univerzumában alakító Chadwick Boseman majdnem napra pontosan 4 éve, 2020. augusztus 28-án halt meg, hosszan tartó betegség után.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.