Tehát!
A szőnyegek tisztításának első állomása a porszívózás. A nem tapadó szennyeződések (por, hajszál, szőrszál, morzsa stb.) eltávolításának eme módját a tisztítástechnológiában hengerkefés porszívóval írják elő! Ugyanis egy forgó kefével a fejegységben sokkal hatékonyabban távolítjuk el a hajat, szőrt, elhalt hámsejteket és ehhez hasonló nemkívánatos anyagokat a szálak közül. Ugyancsak fontos szabály, hogy a szőnyeg alját is porszívózzuk át takarításkor, ne csak a színét! Mivel a szőnyegek a padlón hevernek, ezért elhelyezkedésükből adódóan rengeteg szennyeződés gyűlik össze rajtuk, ezért hetente legalább egyszer ajánlott kiporszívózni őket jó alaposan! Viszont önmagában a porszívózás nem elegendő, időnként poroljuk is ki őket a hatékonyabb portalanítás érdekében.
És itt már meg is érkeztünk a szőnyegtisztítási túránk második állomására, a szőnyegporoláshoz. Ezt megteheted kézi eszközzel, a hagyományos kézi szőnyegporolóval, vagy elviheted egy profi szőnyegtisztító céghez, ahol a szőnyeged kap egy gépi porolást, de erről majd később írunk részletesebben. A kézi poroláshoz a „fegyveren” kívül szükség lesz még egy állványra, amelyre ki tudod teríteni a tisztítandó szőnyeget, hogy jó alaposan meg lehessen csapkodni. A porolás akkor lesz eredményes, ha a szőnyeg teljes felületét átcsapkodod, jó alaposan. A porolás után ajánlott még egyszer átporszívózni a kicsikét. Ezzel a metódussal viszonylag hatékonyan el lehet távolítani a fentebb felsorolt nem tapadó szennyeződések nagy részét. Havonta egyszer ajánlott még a rendszeres és alapos porszívózás mellett is kiporolni a szőnyeget, általános mértékű szennyeződés esetén. Ha nagyobb igénybevételnek van kitéve a szőnyeg, akkor természetesen sűrűbben kell. De ez még mindig csak a száraz tisztítás, ami sajnos önmagában nem elegendő, hiszen a szálak közt meglapulnak tapadó szennyeződések, amelyeket az igazán tiszta szőnyeg eléréséhez szintén el kell távolítani, és ahhoz bizony nedves tisztításra van szükség.
A nedves tisztítás első szintjét a permetextrakciós szőnyegtisztítás jelenti, és ez egyben a „túránk” 3. megállója. Ehhez az eljáráshoz szükséges gép egy hordozható berendezés, amely lehetővé teszi, hogy a szőnyeget a helyén tisztítsuk ki. Ahhoz, hogy nekifoghassunk ennek a fajta nedves tisztításnak, előtte a porszívózást és a porolást mindenképpen meg kell ejtenünk, különben nem lesz kellőképpen hatékony a szőnyegtisztítás. Ezeket a gépeket bérelni is lehet, így vállalkozó kedvű személyek, a megfelelő szőnyegtisztító szer birtokában saját kezűleg is meg tudják csinálni otthonukban. Ha nem akar vele bajlódni az ember, akkor hívhat szakembert, például egy takarítócéget. Érdemes olyan céget keresni, akiknek a permetextrakciós szőnyegtisztító gépükhöz van hengerkefés fejegység, mert így mechanikus hatás is éri a szálákat tisztítás közben, ami tovább növeli a hatékonyságot. De ezt az eljárást inkább padlószőnyegek esetében javasoljuk, ugyanis a hordozható szőnyegek esetében van lehetőség sokkal-sokkal hatékonyabb tisztításra!
Ez a túránk végállomása, a 4. megálló, a legmagasabb szint, amely nem más mint az ipari szőnyegtisztító rendszerrel történő kefés mosás. Ezek már hatalmas, lerögzített gépek, tehát ha ilyen nagyüzemi eljárással szeretnéd kitisztíttatni a szőnyeged, akkor el kell vinni egy olyan professzionális szőnyegtisztító üzembe, amely rendelkezik az említett gépsorral. A folyamat egy porológépes porolással kezdődik, ami alatt a gép belsejében mechanikusan ütik a szőnyeg felületét, ami sokkal intenzívebb, mint a kézi porolás. A gép belsejében magas fordulatszámon forog egy szerkezet, amely csövekkel üti a szőnyeg felületét. A csövek kiképzése olyan, hogy a nagy intenzitás ellenére óvja a szőnyeget, annak ellenére, hogy a nem tapadó szennyeződéseket sokkal eredményesebben távolítja el a kézi porolásnál. A gép elején és végén található egy-egy óriási hengerkefe, amely egy erős villanymotorral hajtott elszívóberendezéssel van társítva, így lesz ultraalapos a szőnyeg portalanítása. Következik az áztatás. A textil a porolóból egy tisztítószeres oldatban folytatja útját, amelyből a behatási idő elteltével a többkefés szőnyegsúroló gépbe kerül. Itt magasnyomású vízsugarak kereszttüzében tisztul tovább a szőnyeg, amelyet hengerkefékkel és tányérkefékkel súrol át a gép. A mosás végén egy automatika lapátok segítségével kitolja a szálak közül a nedvességet. Az automata súrológépből a centrifugába kerül a még nedves szőnyeg, amelyet 1400-as fordulatszámon kicentrifugáznak, így vonjuk ki a visszamaradt nedvesség majdnem 100 százalékát belőle. A centrifuga után szárítókabinban szárad a szőnyeg szárazra. Csomagolás előtt átesik még egy hengerkefés porszívózáson.
Így zajlik a legkorszerűbb ipari szőnyegtisztítás, amit a Takarító Kommandó Szőnyegtisztító Központjában háztól házig szállítással meg tudsz rendelni, így semmi más dolgod nincs, mint pár kattintás vagy egy telefonhívás, és a megbeszélt időben a megadott helyszínen felveszik a koszos szőnyeget, és akár 24 óra alatt vissza is viszik tisztán és illatosan.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.