A Penny Market nem emeli meg a kollektív szerződésben meghatározott túlmunkakeretet, erről a társaság állapodott meg az üzemi tanácsával és a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezetével. Ugyanakkor megjegyezték, hogy ha valaki kéri,
a cég lehetővé teszi számára évente akár a 400 óra túlmunka vállalását is.
A Penny Market 1996 óta van jelen az országban, 218 üzlettel, valamint 3 logisztikai központtal rendelkezik, amikben összesen több mint 4000 munkatárs dolgozik.
Az Auchan Retail Magyarország korábban arról tájékoztatott, hogy jelentős mértékben nő a nem vezető beosztású munkatársak alapbére, amelyhez emelkedő prémiumok és béren kívüli juttatások is tartoznak. Utóbbi a teljes munkaidőben dolgozóknál idén eléri a bruttó 91 ezer forintot.
A Spar Magyarország Kereskedelmi Kft. összesen 7,5 milliárd forintnyi béremelést jelentett be 2019-re.
A bérmegállapodásról szóló korábbi közlemény szerint a legnagyobb létszámot kitevő áruházi munkakörökben, valamint a logisztikai központokban a kezdő alapbér minimuma havi bruttó 220 ezer forintra nőtt. Vásárlói kedvezményt a Spar is kínál, emellett továbbra is biztosítja alkalmazottai számára a 13. havi juttatást és a hűségprogramot. Utóbbi évi 100 ezer forintról 120 ezer forintra nőtt, így havonta bruttó 10 ezer forint bérkiegészítést jelent, SZÉP-kártyára pedig a munkaviszony kezdetétől függően 40 és 100 ezer forint juttatást utalnak.
Az Aldi Magyarország Élelmiszer Bt. korábbi közleménye szerint a társaság 10,88 százalékkal emeli a heti 40 órás munkaidőben dolgozó,
kezdő pénztáros és logisztikai alkalmazottak fizetését, amely így havi 301 900 forintra nő.
Korábban a Tesco, a Spar és a MediaMarkt is bejelentette, hogy nem élnek a törvény adta lehetőséggel, és nem alkalmazzák a 400 órás munkaidőkeretet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.