A lapnak a Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezetének (KDFSZ) elnöke azt mondta, a vélelmezhetően több millió forintnyi elmaradt bérkifizetés, illetve a feltételezett jogszabálysértés miatti elmarasztalás következtében elhagyhatja Magyarországot az áruházlánc.
Bubenkó Csaba hozzátette: azt is kilátásba helyezték a Spar helyi vezetői, hogy a magyar munkavállalók helyett majd a kisebb fizetéssel is megelégedő ukrán, román vendégmunkásokat állítanak be a raktárakba dolgozni.
A Magyar Nemzetnek Pál Péter, a KDFSZ jogásza elmondta, hogy a szakszervezet által kezdeményezett munkaügyi felügyeleti eljárás mellett az érdekvédők az adóhatóságnál is feljelentést tesznek, továbbá az Egyenlő Bánásmód Hatóságnál és az adatvédelmi hivatalnál is bejelentik, hogy a láncnál nyilvánosan megnevezték azt a dolgozót, aki jogi úton már elküldte követelését a cégnek.
A Spar Magyarország teljes mértékben elhatárolódik a Magyar Nemzetben megjelent „Kivonulással fenyegetőzik a Spar” című cikkétől, mely a cég szerint több, valótlan állítást is tartalmaz.
A cég leszögezte, hogy
a Spar Magyarország nem vonul ki Magyarországról.
„Elkötelezettek vagyunk a magyar piac iránt, melyet mi sem mutat jobban, mint az, hogy az idei beruházási keretünk meghaladja a 26 milliárd forintot” – közölte a cég.
Visszautasítják, hogy a KDFSZ képviselőit, vagy bármilyen szakszervezeti tagot vagy tisztségviselőt zaklattak volna. A Spar Magyarországnál a KDFSZ egyébiránt nem reprezentatív szakszervezet, Kollektív Szerződés kötésére nem jogosult – teszik hozzá.
Mint írják, a KDFSZ által a Sparra irányuló lejárató kampány a dolgozóik szerint félelmet és feszültséget kelt, mely gátolja a nyugodt munkavégzést. A KDFSZ iránti munkavállalói bizalomvesztésnek köszönhetően a Szakszervezetnek olyannyira beszűkült Magyarországon a mozgástere, hogy a tagtoborzás terén már csak etikátlan eszközöket tud alkalmazni, melytől a Spar mindenkor elhatárolódik – közölte a cég, hozzátéve, hogy támogatják a szakszervezetek tagtoborzását.
Szerintük nincsen bérvita sem, mert a vállalatnál elérhető legalacsonyabb alapbér 220 ezer forint, amely több mint 12 százalékkal magasabb, mint a jelenben elérhető garantált bérminimum. „Ezen felül egyedülálló módon 13. havi juttatást is biztosítunk a munkatársaink számára. A targoncavezetők 2018-ban pótlékok és egyéb juttatások nélkül havonta átlagosan bruttó 367 447 forintot kerestek” – írta közleményében a cég.
A cég közlése szerint azonnali hatállyal elindítják a szükséges jogi eljárásokat a KDFSZ vezetője és megbízott ügyvédje ellen.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.