A brit legfelsőbb bíróság kimondta, hogy jogellenes a Tesco „kirúglak, majd visszaveszlek” taktikája. Az élelmiszeripari vállalat úgy módosította az alkalmazottak szerződését, hogy kirúgta, majd alacsonyabb bérrel újra felvette őket.
A Tesco már évek óta küzd a bíróságon emiatt az ügy miatt, legutóbb 2022-ben nyert egy alacsonyabb szintű bíróság előtt. Most azonban a legfelsőbb bíróság pontot tett az ügy végére.
A Tesco nem teheti meg, hogy az elbocsátásokat arra használja, hogy csökkentse az alkalmazottai bérét
– olvasható az ítéletben.
A Fire and Rehire taktikát a Tesco még 2009-ben alkalmazta egy brit elosztóközpontjában. A cég a központot átköltöztette 60 kilométerrel arrébb, majd közölte a dolgozókkal, hogy akinek ez nem tetszik, az ki van rúgva. A megmaradt munkavállalókkal később szintén közölték, hogy ki vannak rúgva, de aki akar, az alacsonyabb bérrel új szerződést köthet.
Az etikátlan taktikát a koronavírus-járvány után kapták fel újra a brit vállalatok. A P&O Ferries több száz dolgozóját akarta elküldeni, hogy olcsóbb munkaerővel pótolja őket, és a British Airwaysnek is volt ilyen próbálkozása.
Az Egyesült Királyságban több vállalat ellen is folyik az eljárás az alkalmazottak jogainak megsértése miatt. Több tízezer kereskedelmi dolgozót károsíthattak meg,
a lehetséges kártérítés összege meghaladhatja a 8 milliárd fontot.
Most jelentették be az ítéletet. A SPAR az árstop miatt ment a bíróságra. Ebben született most ítélet, a kiskereskedelmi különadó ügye továbbra is folyamatban van.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.