A magyar nemzeti össztermék közel 1 százalékának felel meg az a vagyon, amely Demján Sándor nevéhez kötődik. A TriGránit tovább folytatja európai terjeszkedését, és ahogy nőnek a külhoni projektek, úgy gyarapodik az első számú magyar vállalkozó vagyona is. A vállalkozó 300 milliárdra becsült vagyona tavalyhoz képest 40 milliárddal nőtt, ami bár jelentős gyarapodás, aligha fogható a 2007-es évihez, amikorra megháromszorozta vagyonát.
A lista második helyén található Csányi Sándor „alig” 20 milliárddal gazdagodott, így 160 milliárd forintra becsülik a vagyonát. Az ismert bankár tulajdonában 3,3 millió OTP-részvény van, amelynek értéke jelenlegi árfolyam szerint mindössze 24 milliárd forint – ugyanez a pakett tavaly ilyenkor még 30 milliárdot ért.
A dobogós gazdagok közül arányosan Várszegi Gábor teljesített a legrosszabbul: a becsült adatok szerint 90 milliárdos vagyona érdemben nem nőtt. Az MTK fiatalokra építő felnőttcsapata azonban idén ismét bajnokságot nyert.
Összegszerűen a második legnagyobb vagyongyarapodás a lista 6. helyén található Bige László nevéhez kötődik, ő tavalyi 44 milliárd forintos vagyonát 65 milliárdra növelte.
Bár csak a tizedik helyre volt elég, ígéretes az ingatlan- és egyéb befektetésekkel foglalkozó Kovács Gábor lendülete, aki a tavalyi évhez képest 40 milliárd forintra duplázta vagyonát. A Sasad szövetkezet egykori földterületeinek eladásával vélhetőleg az év ingatlanüzletét kötötte meg.
Hasonló siker a Brokernet Holding Zrt. alapító társtulajdonosáé, aki 2007-es 10 milliárd forintra becsült vagyonát 25,8 milliárdra növelte. A cégcsoportban 43 százalékos tulajdonrésszel rendelkező Kósa Erika jelenleg a leggazdagabb magyar nő. Ezzel párhuzamos sikertörténet Kostevc Péteré, aki a Brokernet Holding Zrt. első számú vezetőjeként Kósa Erikával osztozkodik a lista 14. helyén.
Spéder Zoltán (16)., Tolnay Lajos (19.), Kutvölgyi Pál (43.) valamint Pistrui László (47.) az év nagy nyertesei, közülük többeknek sikerült megkétszerezniük az előző év mérlegét. Figyelemreméltó még Rudas László sikere is, aki az Istenhegyi klinika Zrt. elnökeként és az ÁSZSZ Zrt elnök-vezérigazgatójaként 12,4 milliárd forintjával új a listán, de máris a 36-dik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.