"Támogatjuk, hogy a halmozottan hátrányos helyzetű gyerekek óvodába íratását az első alkalommal húszezer forinttal, majd félévente további tíz-tízezer forinttal ösztönözzék, ha a gyermek részt vesz a foglalkozások legalább háromnegyed részén" - mondta Tatai-Tóth András a törvény óvodai nevelési kérdéseit érintve.
Emlékeztetett: a törvény e passzusa nagy vitákat kavart az előkészítés során. Közölte: az Országgyűlésben június 2-án elfogadott, majd június 18-án kihirdetett törvény szerint, ha egy halmozottan hátrányos kisgyermeket beírattak az óvodába, és legalább három hónapig rendszeresen jár a foglalkozásokra, támogatást kell kifizetni a családjának. A támogatásokat egyébként minden évben júniusban és decemberben kell kifizetni – tette hozzá.
Az MSZP szakpolitikusa azt hangsúlyozta, hogy akiket már 2009 januárja előtt - az idei tanév első félévében - beírattak az óvodába, és akik az előírtnak megfelelően részt vesznek a foglalkozásokon, azoknak erre az időszakra első juttatást - az első tízezer forintot - 2009 júniusában fizetik ki.
Mint az MSZP frakció oktatási és kulturális munkacsoportjának vezetője mondta, a törvény lehetőséget ad arra a helyi önkormányzatoknak, hogy helyi rendeletben szabályozzák, hogy az első alkalommal járó összeget természetben is adhatják a kisgyermek szüleinek, ha ez indokolt. Lehetséges indokként említette a politikus azt, ha a gyermeknek nincs az óvodába járáshoz megfelelő felszerelése.
A politikus az óvodai férőhellyel kapcsolatban azt mondta: ahol nincs elegendő kapacitás, ahol új csoportokat kell indítani, ott mind a hazai, mind az uniós forrásokat át kell csoportosítani a feltételek biztosítása érdekében. Tatai-Tóth András kitért arra, hogy ez a törvény kapcsolódik a 2006-ban meghirdetett kormányprogramhoz, és szerves része a miniszterelnök által 2007 őszén közzétett 48 pontnak, hiszen ennek a közoktatási részét valósítja meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.