Az elmúlt harmincöt évben kötelező gyakorlat volt, hogy az autópályák, gátak, egyéb építkezéseket megelőzően a kormány szakemberei megvizsgálják a projekt megvalósításának környezetre gyakorolt hatásait. A jövőben erre nem lenne lehetőségük, sőt, azt sem kellene figyelembe venni, hogy a fejlesztés a globális felmelegedés szempontjából mit jelent – számol be az AP.
A demokraták és a környezetvédők heves ellenkezéssel fogadták Bush tervét, a belügyeket felügyelő minisztérium vezetője "komolyan aggódik". Barbara Boxer, a Szenátus környezetvédelemért felelős bizottságának vezetője ennél továbbmegy: szerinte törvénytelen az elnök terve. Az ellenzők szerint a tervezett változtatás szabadságot ad a szövetségi intézményeknek annak eldöntésére, hogy figyelembe veszik-e a veszélyeztetett fajokról szóló törvényt. Emellett az új szabályozás kiskaput nyitna az üvegházhatású gázok kibocsátásának eltitkolására.
A Pacific Legal Foundation vezetője szerint ugyanakkor éppen itt az ideje a veszélyeztetett fajokról szóló törvény módosításának. A decentralizált kormányzatot pártoló társasága elnöke úgy nyilatkozott: a törvény még a leggondosabban előkészített projektek megvalósulását is megakadályozta és az elmúlt időszakban szabályozási rémálommá vált.
Ha a Bush-féle javalatot megszavazzák, leszűkül azoknak a tényezőknek a listája, amelyek a környezetre károsnak tekinthetőek. Az állatvédőknek és szakértőknek hatvan nap alatt kell véleményt formálniuk a tervezett projektekről. Ha ennyi idő alatt nem képesek döntést hozni, az építkezés megkapja az engedélyt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.