A képet ugyanakkor árnyalja, hogy az SZDSZ elnöke úgy kérte számon a kiadási oldal csökkentését, hogy eközben balról előzött, és a segélyezettek védelmére kelt.
Gyurcsány Ferenc pozíciója tehát megrendült, de továbbra is sok a bizonytalanság. Egyrészt nem tudjuk, hogy a liberális frakció minden tagja Fodorhoz hasonlóan gondolkodik-e, másrészt a tisztújítás előtt álló MDF is okozhat meglepetéseket. És ott van még az elvi lehetőség egy új szocialista miniszterelnökre, netán a Fodor által korábban említett szakértői kormányra. Ráadásul egy esetleges előre hozott választással sem tisztulna a kép.
A győzelemre esélyes Fidesz konkrét terveiről, illetve azok finanszírozásáról ugyanis még talán annyit sem tudunk, mint a Gyurcsány-csomag esetében. Komolyan gondolja bárki is, hogy a gázáremelést elutasító és áfacsökkentést szorgalmazó ellenzéki párt hatalomra kerülésével 300-400 milliárd forintos mozgásteret okozna például a kamatfelár csökkenése? Könnyen előfordulhat hát, hogy akkor majd az MSZP politikusai idézhetik a gazdasági sajtó kritikus véleményét a kormány elrontott gazdaságpolitikájáról. Vagy pedig ismét csak a választók megvezetéséről van szó.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.