A tudományos kutató szerint Gyurcsány politikai jelleme rendkívül összetett. „A cinizmus és vakhit, taktika és lelkesedés, félénkség és gőg, fellengzős pátosz és kocsmai szitok, nagyralátás és kicsinyesség, naivság és furfang, a nyugatos értelmiségi és a tájékozatlan vidéki ellentmondó gesztusrendszere, önsorsrontó őszinteség és arcizomrándulás nélküli füllentés mind megfér benne.”
Gyurcsány Ferenc második kormánya a bukott, de még le nem köszönt neoklasszikus politikát folytatta, és ennek a bukott, de mással föl nem váltott politikának a különféle változatait képviselik az összes parlamenti pártok. Tamás Gáspár Miklós szerint a rendszer készletében jelenleg nem szerepelnek alternatívák. A Fidesz gazdasági terveiről nyilatkozó Cséfalvay Zoltán a lényeget illetően épp olyan neoliberális, mint Kóka János vagy Bajnai Gordon.
"Gyurcsány Ferencnek a nemrégiben megjelent vitairata szavakban enged az SZDSZ felelőtlen adócsökkentő populizmusának - mellesleg minden ellenzéki párt ma egykulcsos adót akar. Ebben a helyzetben a hatalom legnagyobb részével rendelkező jobboldal vezetője, Orbán Viktor a legokosabbat teszi: hallgat. Nyugodtan kivárja, hogy a saját politikájának a legellenszenvesebb részeit engedelmesen végrehajtó szocialista párt kompromittálja magát, és már előre megpuhítsa a közvéleményt, kivárja, hogy a saját politikájának vészjósló aspektusait propagandájában túlhajtsa a vergődő SZDSZ és MDF" - írja.
Tamás Gáspár Miklós szerint a Fidesz, ha kormányra kerül, valószínűleg épp úgy nem ér majd el semmi érdemi gazdasági és szociális eredményt, ahogy Gurcsány és Kóka sem ért el semmit, de ki tudnak szolgálni, és a szekerükbe tudnak fogni néhány szörnyű előítéletet. A zűrzavar, a kapkodás, a tehetetlenség évei után majd rend lesz.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.